The Staircase – pierwsza zapowiedź serialu o Michaelu Petersonie

}

Data: 30 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

HBO Max prezentuje pierwszy zwiastun miniserialu The Staircase, którego fabuła oprze się na prawdziwej historii. Poznamy losy Michaela Petersona, który w 2003 roku został skazany za zamordowanie własnej żony.

Michaela Petersona sportretuje Colin Firth. Żona pisarza Kathleen zginęła w 2001 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna twierdził, iż kobieta spadła ze schodów, ale policja z czasem zaczęła uważać inaczej. Po długim sądowym procesie Peterson został uznany winnym morderstwa swojej żony.

W Kathleen wciela się Toni Collette. W obsadzie są także Michael Stuhlbarg, Juliette Binoche, Dane DeHaan, Olivia DeJonge, Rosemarie DeWitt, Tim Guinee, Patrick Schwarzenegger, Sophie Turner, Vincent Vermignon, Odessa Young i Parker Posey. Za reżyserię i scenariusz serialu odpowiadają Antonio Camposa i Maggie Cohn. Oboje pełnią także funkcję showrunnerów.

Serial zadebiutuje 5 maja wraz z pierwszymi trzema odcinkami. Potem co tydzień debiutować będzie jeden epizod. The Staircase składa się z 8. odcinków.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Ukryty wymiar w formie serialu od Amazona!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.