The Spanish Princess – zwiastun serialu o Katarzynie Aragońskiej!

9 marca 2019 | Newsy

Platforma Starz wydała oficjalny zwiastun swojej nowej limitowanej produkcji opowiadającej o słynnej królowej Anglii – Katarzynie Aragońskiej. W głównej roli Charlotte Hope znana z serialu Gra o tron.

Zapowiedź podkreśla wielkie znaczenie sojuszu jaki zawarty został pomiędzy dwiema potężnymi monarchiami – Hiszpanią i Anglią. Catherine obiecana została przyszłemu królowi Anglii, księciu Arturze, jednak tuż po ślubie książę umiera, a kobieta zostaje całkiem sama na nieprzyjaznym sobie dworze. Zobaczymy jak młoda królowa radzi sobie będąc na łasce dworu Tudorów. Z czasem Catherine zaczyna interesować się bratem zmarłego męża, charyzmatycznym księciem Harrym, który w przyszłości zostanie znanym królem Henrykiem VIII.

Emma Frost i Matthew Graham to showrunnerzy i producenci wykonawczy. Dwa pierwsze odcinki wyreżyserowała Birgitte Stærmose. W obsadzie znaleźli się m.in. Angus Imrie (książe Arthur), Dame Harriet Walter (Margaret Beaufort), Laura Carmichael (Margaret Pole – opiekunka Arthura), Ruairi O’Connor (książę Harry), Georgie Henley (Margaret Tudor), Elliot Cowan (król Henryk Tudor), Alexandra Moen (królowa Elżbieta), Nadia Parkes, Olly Rix oraz Jordan Renzo.

Serial opiera się na dwóch bestsellerowych powieściach Philippy Gregory – Wieczna księżniczka i Klątwa Tudorów. Premiera The Spanish Princess na stacji Starz odbędzie się już 5 maja.

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Spin-off Władcy Pierścieni - młody Aragorn głównym bohaterem

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy