w

The Spanish Princess – zwiastun serialu o Katarzynie Aragońskiej!

the spanish princess official 1
collider

Platforma Starz wydała oficjalny zwiastun swojej nowej limitowanej produkcji opowiadającej o słynnej królowej Anglii – Katarzynie Aragońskiej. W głównej roli Charlotte Hope znana z serialu Gra o tron.

Zapowiedź podkreśla wielkie znaczenie sojuszu jaki zawarty został pomiędzy dwiema potężnymi monarchiami – Hiszpanią i Anglią. Catherine obiecana została przyszłemu królowi Anglii, księciu Arturze, jednak tuż po ślubie książę umiera, a kobieta zostaje całkiem sama na nieprzyjaznym sobie dworze. Zobaczymy jak młoda królowa radzi sobie będąc na łasce dworu Tudorów. Z czasem Catherine zaczyna interesować się bratem zmarłego męża, charyzmatycznym księciem Harrym, który w przyszłości zostanie znanym królem Henrykiem VIII.

Emma Frost i Matthew Graham to showrunnerzy i producenci wykonawczy. Dwa pierwsze odcinki wyreżyserowała Birgitte Stærmose. W obsadzie znaleźli się m.in. Angus Imrie (książe Arthur), Dame Harriet Walter (Margaret Beaufort), Laura Carmichael (Margaret Pole – opiekunka Arthura), Ruairi O’Connor (książę Harry), Georgie Henley (Margaret Tudor), Elliot Cowan (król Henryk Tudor), Alexandra Moen (królowa Elżbieta), Nadia Parkes, Olly Rix oraz Jordan Renzo.

Serial opiera się na dwóch bestsellerowych powieściach Philippy Gregory – Wieczna księżniczka i Klątwa Tudorów. Premiera The Spanish Princess na stacji Starz odbędzie się już 5 maja.

Źródło: collider

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

netflix

Czy Netflix i HBO GO zostaną opodatkowane?

Sandra Oh in Killing Eve Season 2 BBC America

Obsesja Eve – jest nowy zwiastun!