”The Serpent Queen” z zamówieniem na drugi sezon

}

Data: 28 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Stacja Starz postanowiła zmienić swoje plany co do serialu The Serpent Queen skupiającego się na Katarzynie Medycejskiej. Planowany na jeden sezon serial stał się hitem i otrzymał zgodę na realizację drugiej serii i to jeszcze przed końcem emisji pierwszej.

Starz zamówiła drugi sezon składający się również z ośmiu odcinków. W tytułowej roli ponownie wystąpi Samantha Morton.

Katarzyna Medycejska wbrew wszelkim przeciwnościom stała się jedną z najpotężniejszych i najdłużej sprawujących władzę kobiet w historii Francji. Dla przetrwania była w stanie zrobić wszystko.

W wieku 14 lat Katarzyna trafiła na XVI-wieczny francuski dwór wychodząc za mąż za Henryka de Valois, księcia Orleanu. Małżeństwo to zaaranżował jej wuj, papież Klemens VII. Henryk jednak nie kochał Katarzyny, był nieszczęśliwie zakochany w Dianie de Poitiers, która była jego kochanką i przyjaciółką. Przyszłość Katarzyny na dworze była niepewna. Kobieta więc musiała szybko nauczyć się sobie radzić, wiedzieć komu może ufać, a komu nie.

Scenariusz serialu opiera się na książce Catherine de Medici: Renaissance Quuen of France autorstwa Leonie Frieda. Napisał go Justin Haythe. Stacie Passon stanęła za kamerą. Data premiery drugiego sezonu The Serpent Queen nie została jeszcze ustalona.

Źródło: Collider

ZOBACZ TEŻ  Outer Banks – zapowiedź 3. sezonu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.