pixel

Przeczytano:

The New Pope – Jude Law powraca w kontynuacji serialu Młody papież!

29 08 2019 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

HBO wypuściło teaser serialu The New Pope, będącego bezpośrednią kontynuacją produkcji Młody papież opowiadającej historię papieża Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła katolickiego.

https://youtu.be/TAOD50blOKk

Pius XIII aka Lenny Belardo, przedstawiony w serialu to postać fikcyjna. To młody amerykański biskup, niespodziewanie wybrany na papieża, który musi szybko odnaleźć się w watykańskiej rzeczywistości. Jest osobą kontrowersyjną i nietuzinkową. Serial ten szybko stał się hitem i powodem rozważań religijnych. Nazywany był także obrazoburczym.

W The New Pope na watykańskim tronie zasiądzie już nowy papież, grany przez Johna Malkovicha, a Jude Law powróci do swojej roli Piusa XIII. Żadne szczegóły fabularne kontynuacji nie są jeszcze znane.

Serial wyreżyserował Paolo Sorrentino. Pierwszy sezon dostępny jest w całości na HBO GO. Premiera drugiego sezonu zapowiadana jest na przyszły rok.

the new pope jude law beach virgin mary
HBO

Źródło: collider

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również