The Institute – nowa powieść Stephena Kinga zostanie zekranizowana!

}

Data: 11 września 2019

a

Kategorie: Newsy

The Institute to najnowsza powieść mistrza grozy Stephena Kinga, która swoją premierę miała zaledwie wczoraj. Jak podaje Variety ma ona trafić do telewizji jako limitowany serial, za który odpowiedzialni będą David E. Kelley i Jack Bender.

Kelley ma być autorem scenariusza, a Bender zajmie stanowisko reżysera. Oboje natomiast będą producentami wykonawczymi. Całość powstaje dla telewizji Spyglass.

Powieść rozpoczyna się od morderstwa rodziców Luke’a Ellisa i porwania chłopaka, który budzi się w tajemniczym instytucie. Okazuje się, że oprócz niego w budowli znajdują się także inne dzieciaki. Wszystkie one posiadają specjalne zdolności tj. telekinezę czy telepatię. Właściciele Instytutu wydobywają z dzieci ich paranormalne zdolności nie mając przy tym żadnych skrupułów. Gdy Luke dowiaduje się, gdzie się znalazł i gdy widzi jak znikają kolejne ofiary, jest coraz bardziej zdesperowany do ucieczki. Jednak czeka go bardzo trudne zadanie, bowiem jeszcze nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.

stephen king
ew

Źródło: variety

ZOBACZ TEŻ  Stranger Things sezon 4. - Hopper żyje?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.