w

The Institute – nowa powieść Stephena Kinga zostanie zekranizowana!

tumblr pm97tnuuy01thr7ppo2 r1 500
ew

The Institute to najnowsza powieść mistrza grozy Stephena Kinga, która swoją premierę miała zaledwie wczoraj. Jak podaje Variety ma ona trafić do telewizji jako limitowany serial, za który odpowiedzialni będą David E. Kelley i Jack Bender.

Kelley ma być autorem scenariusza, a Bender zajmie stanowisko reżysera. Oboje natomiast będą producentami wykonawczymi. Całość powstaje dla telewizji Spyglass.

Powieść rozpoczyna się od morderstwa rodziców Luke’a Ellisa i porwania chłopaka, który budzi się w tajemniczym instytucie. Okazuje się, że oprócz niego w budowli znajdują się także inne dzieciaki. Wszystkie one posiadają specjalne zdolności tj. telekinezę czy telepatię. Właściciele Instytutu wydobywają z dzieci ich paranormalne zdolności nie mając przy tym żadnych skrupułów. Gdy Luke dowiaduje się, gdzie się znalazł i gdy widzi jak znikają kolejne ofiary, jest coraz bardziej zdesperowany do ucieczki. Jednak czeka go bardzo trudne zadanie, bowiem jeszcze nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.

stephen king
ew

Źródło: variety

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

see trailer e1568139332855

See – nowy serial od Apple TV+. Jason Mamoa na pierwszym zwiastunie!

dublin murders first look image e1543854885388

Dublin Murders – jest zwiastun i data premiery serialu od Starz!