”The Gold” – zwiastun serialu o jednym z największych napadów w historii Wielkiej Brytanii

}

Data: 21 stycznia 2023

a

Kategorie: Newsy

BBC One opublikowało zwiastun limitowanego 6-odcinkowego dramatu kryminalnego The Gold. Fabuła serialu inspirowana jest prawdziwym napadem na Brink’s-Mat, magazyn bezpieczeństwa usytuowany w pobliżu londyńskiego lotniska Heathrow.

26 listopada 1983 r. sześciu uzbrojonych mężczyzn włamało się do Brink’s-Mat w pobliżu i nieumyślnie natknęło się na sztabki złota warte 26 milionów funtów. To, co według ówczesnych detektywów było typowym napadem z bronią w ręku stało się przełomowym wydarzeniem w brytyjskiej historii kryminalnej, niezwykłym nie tylko ze względu na skalę kradzieży, wówczas największej w historii świata, ale także ze względu na późniejsze dziedzictwo. Wydarzenie to zapoczątkowało międzynarodowe pranie pieniędzy na dużą skalę, napędzając boom na rynku nieruchomości w londyńskich Docklands.

Za serial odpowiadają Aneila Karii i Lawrence Gough. Scenariusz napisał Neil Forsyth. W rolach głównych Hugh Bonneville, jack Lowden, Dominic Cooper, Charlotte Spencer, Tom Cullen, Sean Harris, Hadley Fraser i Peter Davison.

Obecnie The Gold nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, wiadomo jednak, że będzie miała ona miejsce w tym roku.

Źródło: Dark Horizons

ZOBACZ TEŻ  Powstanie serial o krachu na rynku kryptowalut

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.