The Crown sezon 5. – książę Karol i księżna Diana na pierwszych zdjęciach

}

Data: 18 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Obecnie trwa produkcja piątego sezonu niezwykle udanego serialu The Crown, który opowiada o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia. Widzimy na nich księcia Karola i księżną Dianę.

W księcia Karola wciela się Dominic West, a księżną Dianę portretuje Elizabeth Debicki. W poprzednim sezonie tą królewską parę odgrywali Josh O’Connor i Emma Corrin.

The Crown opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W piątym sezonie akcja rozgrywać będzie się pod koniec XX wieku. Akcja czwartej serii miała miejsce u schyłku lat 70, kiedy to Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Dotychczasowe cztery sezony serialu The Crown dostępne są w serwisie Netflix.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  Seriale o królowych angielskich – Poznaj 8 produkcji o monarchiniach brytyjskich

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.