The Crown sezon 5. – Imelda Staunton jako królowa Elżbieta na pierwszym zdjęciu z planu

}

Data: 2 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

W sieci zaprezentowano pierwsze zdjęcie z planu piątego sezonu serialu The Crown. Widzimy na nim aktorkę Imeldę Staunton, która w nadchodzącej serii wciela się w królową Elżbietę, zastępując w tej roli Olivię Colman.

Wpis potwierdza także wieści o rozpoczęciu produkcji piątego sezonu. Plan serialu znajduje się w Wielkiej Brytanii.

W piątym sezonie zajdą znaczące zmiany w obsadzie. Lesley Manville wystąpi jako księżniczka Małgorzata, Jonathan Pryce jako książę Filip, Elizabeth Debicki jako księżna Diana, Dominic West jako książę Karol i Jonny Lee Miller jako John Major.

The Crown opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W piątym sezonie akcja rozgrywać będzie się pod koniec XX wieku. Akcja czwartej serii miała miejsce u schyłku lat 70, kiedy to Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TEŻ  The Crown sezon 4. - rola księżnej Diany obsadzona!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.