The Crown – sezon 5. dopiero w listopadzie 2022 roku

}

Data: 28 września 2021

a

Kategorie: Newsy

Imelda Staunton, aktorka która w piątym sezonie serialu The Crown o brytyjskiej rodzinie królewskiej w imieniu ekipy i pozostałej obsady zaprasza do oglądania kolejnego sezonu serialu, którego premiera za ponad rok – w listopadzie 2022 roku.

W opublikowanym filmiku Staunton wyraża radość z przejęcia roli królowej Elżbiety po dwóch poprzednich aktorkach wcielających się w tę postać. Ma ona nadzieję, iż podoła zadaniu i utrzyma wysoki poziom gry aktorskiej zapoczątkowany przez Claire Foy, a potem przejęty przez Olivię Colman.

Obecnie trwają zdjęcia do piątego sezonu serialu The Crown. Czwarty zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku.

The Crown opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W piątym sezonie akcja rozgrywać będzie się pod koniec XX wieku. Akcja czwartej serii miała miejsce u schyłku lat 70, kiedy to Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Nagrody Emmy 2018 - nominacje

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.