The Crown – obsadzono rolę Johna Majora

}

Data: 28 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Ciągle powiększa się obsada 5. sezonu serialu The Crown. Swój angaż otrzymał właśnie aktor Jonny Lee Miller, który wcieli się w Johna Majora.

John Major to premier i lider Partii Konserwatywnej w latach 1990-1997. Przejął to stanowisko po Margaret Thatcher, kobiecie zwanej Żelazną Damą, która urzędowała w latach 1979-1990.

Informację o angażu opublikowano na oficjalnym profilu serialu na Twitterze.

The Crown opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W piątym sezonie akcja rozgrywać będzie się pod koniec XX wieku. Akcja czwartej serii miała miejsce u schyłku lat 70, kiedy to Królowa Elżbieta i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola, który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher. Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer, co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

W piątym sezonie The Crown podobnie jak w poprzednich następuje zmiana obsady, ze względu na starzenie przedstawianych postaci. Wystąpią:

  • Imelda Staunton jako królowa Elżbieta
  • Lesley Manville jako księżniczka Małgorzata
  • Jonathan Pryce jako książę Filip
  • Elizabeth Debicki jako księżna Diana
  • Dominic West jako książę Karol

Źródło: Twitter, Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Złote Globy rozdane! Wielkim zwycięzcą The Crown

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.