The Box – nowa produkcja Viaplay Originals

}

Data: 24 listopada 2021

a

Kategorie: Newsy

W najbliższą niedzielę tj. 28 listopada widzowie Viaplay mogą spodziewać się premiery najnowszego serialu w gwiazdorskiej obsadzie i mistrzowskiej reżyserii. The Box to psychologiczny dramat kryminalny z elementami science fiction. 

Historia jest osadzona w Kansas City i śledzi losy policjantki Sharon Pici, w której rolę wcieliła się Anna Friel znana z produkcji takich jak Kontrola Absolutna, Sen Nocy Letniej czy Jestem Bogiem. Policjantka przeżywa koszmar po tym, jak jedno ze śledztw staje się jej obsesją.
Sharon Pici zostaje uwikłana w policyjne śledztwo, które przeradza się w koszmar. W końcu przestaje odróżniać rzeczywistość od snu. W rolę jej filmowego partnera Lovella wcielił się Alexander Karim kojarzony między innymi z filmu Zanim Nadejdzie Noc, a postać komendanta komisariatu Jeda przypadła Peterowi Stormare’owi znanemu z serialu Skazany na Śmierć.

The Box to anglojęzyczna produkcja z międzynarodową obsadą, która została nagrana w Cirkus w Sztokholmie. Szwedzki zespół Viaplay Studios dołożył wszelkich starań, by zbudować tam jak najbardziej autentyczny amerykański komisariat policji z szatniami, biurami, pokojami przesłuchań…i nie tylko.

Zwiastun serialu ujawnia widzom przerażające obrazy oraz śmierć podejrzanej w pokoju przesłuchań w momencie, w którym Sharon Pici przynosi jej kawę. Jej kolega Lovell obwinia ją o tę śmierć, jednak elementy układanki nie do końca zdają się do siebie pasować. Na komisariacie można zaobserwować serię niewyjaśnionych zjawisk. Wydarzenia zaczynają dręczyć policjantkę, dla której zaciera się granica między prawdą a fałszem. Musi stoczyć walkę o zachowanie trzeźwego umysłu i stawić czoła współpracownikom.

Reżyserią serialu zajął się Steve Shill – twórca hitów takich jak Prawo Ulicy czy Rodzina Soprano, zdobywca nagrody Emmy za wybitną reżyserię serialu Dexter. Siedmioodcinkowy serial dramatyczny The Box został stworzony przez głównego autora i showrunnera Adiego Hasaka, który stoi za takimi produkcjami jak Uwikłana i Świadek.

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Krypton sezon 2. – dwa nowe plakaty promocyjne!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.