Święty przenosi się do Super Polsat

}

Data: 9 lutego 2022

a

Kategorie: Newsy

Serial Święty od marca nie będzie już emitowany na antenie stacji TV4. Produkcja przenosi się do innego naziemnego kanału – Super Polsat.

Święty to komedia obyczajowa, której głównym bohaterem jest Mikołaj Białach, legenda wrocławskiej policji, znany z serialu Policjantki i Policjanci. W postać tą wciela się Mariusz Węgłowski.

Białach podjął się roli sołtysa, choć czasem bardziej przypomina szeryfa i detektywa, bo w Uroczysku nie brak występków, intryg i zagadek kryminalnych. Niezależny i bezkompromisowy sołtys nie przypada do gustu trzęsącemu okolicą lokalnemu biznesmenowi, Kordasowi (Michał Milowicz), któremu nikt – oprócz jego rozpieszczonej córki (Klaudia Sokołowska) – nie odważył  się dotąd postawić. Białach cieszy się za to coraz większą sympatią i uznaniem mieszkańców, a zwłaszcza miejscowego Księdza (Sasza Reznikow) i jego Gosposi (Jolanta Niedźwiecka), którzy ochoczo pomagają mu w jego nieformalnych, ale zawsze skutecznych śledztwach i mediacjach.

Serial popularny jest głównie wśród odbiorców w przedziale wiekowym 16-29 lat, co stanowi ogromną wartość dla stacji telewizyjnych, które bardzo zabiegają o młodego odbiorcę. Święty doczekał się już czterech sezonów. Piąty zadebiutuje 14 marca już w Super Polsat. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00.

Źródło: Press

ZOBACZ TEŻ  Locke & Key – pierwsze zdjęcie z serialu!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

2 komentarze

 1. Elżbieta Ryczkiewicz

  Lubię serial „Święty”. Mam taką uwagę:
  W odcinku 233 MUCHA chodząca po mięsie w PRZETWÓRNI MIĘSA??? OHYDA !!!
  Gdzie służby sanitarne???

  Odpowiedz
  • Justyna Macugowska

   What??!!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.