Superhero alert: Batwoman w nowym serialu

Amerykańska sieć telewizyjna CW zajęła się produkcją serialu, którego główną bohaterką będzie Batwoman. Nie będzie to jednak tradycyjne przedstawienie losów superbohaterki. Jakie wątki pojawią się w serialu?

Fani komiksów dobrze wiedzą, kim jest kobieta-nietoperz. Niemniej jednak nie każdy śledzi losy superbohaterów i tej grupie warto przybliżyć jej postać. Nikogo chyba nie zdziwi duża ilość podobieństw między Batwoman a Batmanem. Podobnie jak Batman, Batwoman wciela się w postać superbohaterki „po godzinach”, by zwalczać przestępczość, zło i występek w swoim mieście, Gotham. Zanim Batwoman staje się zamaskowaną postacią pilnującą porządku, funkcjonuje jako Kate Kane. Jest ona bardzo zamożną dziedziczką fortuny, którą wspaniałomyślnie wykorzystuje w celu ochrony Gotham City.

W serialu produkowanym przez amerykańską sieć CW, Kate Kane (poza tym, że jest superbohaterką) jest nie tylko wyspecjalizowana w sztukach walki, ale prywatnie jest też zadeklarowaną lesbijką. Wiemy na pewno, że dążenia Kate Kane i jej przemożna chęć bycia obrońcą miasta są wielkie, ale nie możemy zapominać, że pod maską Batwoman kryje się człowiek, który zmaga się ze swoimi osobistymi rozterkami.

Warto zaznaczyć, że Batwoman w tej odsłonie będzie pierwszą homoseksualną superbohaterką z całej serii komiksów DC (bez względu na to, co mówi się o Robinie, wiernym druhu Batmana…).

Dodaj komentarz

avatar