Stranger Things – twórcy serialu oskrażeni o plagiat!

19 kwietnia 2019 | Newsy

Matt Duffer i Ross Duffer, twórcy hitowego serialu Stranger Things zostali oskarżeni o plagiat przez Charliego Kesslera. Mieli oni nadzieję, że sąd oddali pozew. Jednak tak się nie stało i dwa dni temu doznali porażki. Teraz czeka ich pierwsza rozprawa, która ma się odbyć już 6. maja.

Jak twierdzi Kessler przed laty rozmawiał on z braćmi Duffer na temat swojego projektu, który miał nosić nazwę The Montauk Project. Bracia podobno byli zainteresowani tematem do tego stopnia, że Kessler przesłał im zarys scenariusza, jednak ze współpracy nic nie wyszło. Kessler w 2011 roku sam nakręcił krótkometrażowy film Montauk, który fabularnie odpowiada mniej więcej wydarzeniom ze znanego nam serialu. Jest zaginiony chłopiec, baza wojskowa, eksperymenty na dzieciach oraz inny wymiar z potworem wyglądającym jak zabawka. To na jego podstawie planował nakręcić film co do którego konsultował się z braćmi Duffer.

Twórcy Stranger Things bronią się, mówiąc, że nad serialem tym pracowali już od 2010 roku i taka tematyka jest bardzo ich, jednak na swoje słowa nie mają żadnych namacalnych dowodów, a na ich niekorzyść działa fakt, że pierowotnie kiedy Netflix ogłosił serial, miał on nosić nazwę Montauk

Przypomnijmy, że premiera trzeciego sezonu Stranger Things planowana jest na 4. lipca.

Źródło: screenrant

ZOBACZ TEŻ  Najbardziej wyraziste metamorfozy serialowych postaci - top 12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy