Star Trek na małym ekranie: czy Patrick Stewart wejdzie na pokład?

j

Autor: Ula Zywer

}

Data: 20 czerwca 2018

a

Kategorie: Newsy

Wszyscy fani tworów science fiction dobrze znają franczyzę Star Trek. Załoga statku Enterprise dała się poznać widzom na wiele sposobów, a stacja radiowo-telewizyjna CBS wkrótce ukaże nową odsłonę międzygalaktycznych jej przygód.

Widzowie zetknęli się z koncepcją przedstawioną w Star Trek w latach 60. ubiegłego wieku. Od tamtej pory powstało całe mnóstwo seriali i filmów pełnometrażowych, spośród których najbardziej flagowa stała chyba się produkcja odcinkowa, Star Trek: Następne pokolenie, emitowana w latach 1987-1994, w której Patrick Stewart odgrywał kultową rolę kapitana Jeana-Luca Picarda.

W 2017 roku ukazał się pierwszy sezon serialu Star Trek: Discovery, w którym w rolach głównych obsadzono m.in. znanego z roli Lucjusza Malfoy’a (seria Harry Potter) Jasona Isaacs (kapitan Gabriel Lorca) czy Dougha Jonesa (porucznik Saru), wcielającego się w bardzo charakterystyczne role w filmach takich jak Faun czy Hellboy. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem serialu, który ma ukazać się w 2019 roku.

Jak się okazuje, twórcy serialu Bryan Fuller i Alex Kurtzman, chcą zaangażować w produkcji Patricka Stewarta, który miałby powrócić na ekrany oczywiście w roli Jeana-Luca Picarda. Choć informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, sam aktor podzielił się z fanami uwagą, że ”być może będzie miał dobry powód, żeby bliżej poznać koncepcję nowego serialu”. Brzmi jak deklaracja.

ZOBACZ TEŻ  New York Comic Con: The Walking Dead, The Expanse, Snowpiercer i inne produkcje. Są nowe informacje i zapowiedzi!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.