w

Star Trek na małym ekranie: czy Patrick Stewart wejdzie na pokład?

d6b1801c33c8d60abf53eceb5421c85a
Źródło: Meme Arsenal

Wszyscy fani tworów science fiction dobrze znają franczyzę Star Trek. Załoga statku Enterprise dała się poznać widzom na wiele sposobów, a stacja radiowo-telewizyjna CBS wkrótce ukaże nową odsłonę międzygalaktycznych jej przygód.

Widzowie zetknęli się z koncepcją przedstawioną w Star Trek w latach 60. ubiegłego wieku. Od tamtej pory powstało całe mnóstwo seriali i filmów pełnometrażowych, spośród których najbardziej flagowa stała chyba się produkcja odcinkowa, Star Trek: Następne pokolenie, emitowana w latach 1987-1994, w której Patrick Stewart odgrywał kultową rolę kapitana Jeana-Luca Picarda.

W 2017 roku ukazał się pierwszy sezon serialu Star Trek: Discovery, w którym w rolach głównych obsadzono m.in. znanego z roli Lucjusza Malfoy’a (seria Harry Potter) Jasona Isaacs (kapitan Gabriel Lorca) czy Dougha Jonesa (porucznik Saru), wcielającego się w bardzo charakterystyczne role w filmach takich jak Faun czy Hellboy. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem serialu, który ma ukazać się w 2019 roku.

Jak się okazuje, twórcy serialu Bryan Fuller i Alex Kurtzman, chcą zaangażować w produkcji Patricka Stewarta, który miałby powrócić na ekrany oczywiście w roli Jeana-Luca Picarda. Choć informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, sam aktor podzielił się z fanami uwagą, że ”być może będzie miał dobry powód, żeby bliżej poznać koncepcję nowego serialu”. Brzmi jak deklaracja.

Ula Zywer

Napisane przez Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

true detective

Najlepsze seriale o seryjnych mordercach

C 6FfLYV0AA7G6C 150x150

Zmiany w obsadzie serialu The Resident