w

Stranger Things – 3. sezon z dość niespodziewaną inspiracją

stranger things 2 970

Internet obiegła wieść, że kolejny sezon mocno oczekiwanego Stranger Things będzie inspirowany wydaną w 1985 roku komedią akcji z Chevy Chasem – Fletch.

Scenarzyści Stranger Things starają nawiązać do różnych produkcji z roku, w którym odbywa się akcja serialu. Wydarzenia z pierwszego sezonu umiejscowiono w 1983 roku, drugiego w 1984 roku. Teraz przyszedł czas na 1985, w którym to ukazał się właśnie Fletch, “wzięty na tapetę” przez twórców.

Fletch Movie Poster With Chevy Chase 1024x512

Taką plotkę zawdzięczamy wywiadowi, jakiego udzielił David Harbour magazynowi Variety. Aktor wcielający się w Komendanta Jima Hoppera zauważył, że odpowiadający za Stranger Things bracia Duffer mają bardzo specyficzne podejście do serialu. Wszyscy spodziewali się coraz mroczniejszego klimatu i czerpania inspiracji z dzieł Stephena Kinga albo filmów Stevena Spielberga.

W 1985 roku pojawiły się także The Goonies, Klub Winowajców czy Powrót do przyszłości, które również wydają się być idealnym materiałem bazowym dla Stranger ThingsJak dokładnie będzie wyglądał kolejny sezon popularnego serialu? Dowiemy się za rok, latem 2019.

Avatar

Napisane przez Michał Ostiak

Poznańska Pyra, z wykształcenia Administratywista (nie mylić z Administrator). Po kilku latach pracy w kinie filmy stały się moim zboczeniem zawodowym. Uwielbiam Gwiezdne wojny, Tarantino, Sapkowskiego (czytać) i Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fargo season 2 fx 150x150

Fargo – między głupotą a ludzkim dramatem

Star Wars Resistance Trailer Release Date 150x150

Star Wars Resistance – nowa animacja Lucasfilm i Disneya na pierwszym zwiastunie