Spriggan – zwiastun adaptacji japońskiej mangi od Netflix

}

Data: 28 marca 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix w ostatnim czasie bardzo dużą wagę przykłada do adaptacji japońskich komiksów tzw. mang, które są bardzo popularne nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale i na całym świecie. Najnowszą produkcją jest Spriggan. Zwiastun tego anime zobaczyć możecie poniżej.

Legendarny komiks, której autorem jest Hiroshi Takashige, a ilustratorem Ryoji Minagawa, święcił popularność w latach 90. XX w., teraz powraca w efektownej komputerowej animacji 2D i 3D. Po 30 latach znów możemy przeżyć dzięki niemu mnóstwo zapierających dech w piersiach przygód — ze starożytną cywilizacją w tle!

Na Ziemi istniała niegdyś wspaniała cywilizacja. Jej przedstawiciele dysponowali wielką wiedzą, a naukowo byli rozwinięci znaczniej lepiej niż my. Pozostałości po tym starożytnym społeczeństwie można nadal odnaleźć, choć są pieczołowicie ukryte. Szybkie sieci komunikacyjne oplatające Ziemię oraz wszystkowidzące satelity sprawiają jednak, że staje się to coraz łatwiejsze. Niestety poszukiwania starożytnych artefaktów dających niewyobrażalną moc nie przebiegają pokojowo i prowadzą do wojen toczonych przez armie potężnych nacji. Po dawnej cywilizacji została też wyryta wiadomość każąca chronić potężne relikty przed złoczyńcami. Pewna organizacja bierze tę prośbę do serca i postanawia na dobre uniemożliwić odnalezienie starożytnych skarbów. Elitarni, działający potajemnie agenci tego stowarzyszenia zwani są Sprigganami.

Pierwszy sezon Spriggan będzie można oglądać już od 18 czerwca 2022 roku.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  House of the Dragon – Paddy Considine dołącza do obsady

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.