w

Spin-off Władcy Pierścieni – młody Aragorn głównym bohaterem

aragorn

Portal The One Ring poinformował na Twitterze, że pierwszy sezon najdroższego serialu w historii będzie opowiadał o młodości Aragorna. Akcja rozpocznie się zatem 70 lat przed wyprawą Drużyny Pierścienia.

Aragorn, znany również jako Obieżyświat, Łazik albo Dúnedain, urodził się w 2931 roku Trzeciej Ery. W wieku 2 lat trafił do Rivendell, gdzie wychowywał go Elrond. Po 18 latach władca elfów ujawnił młodemu mężczyźnie jego prawdziwą tożsamość. Aragorn był spadkobiercą Elendila, wodzem Dúnedainów. W tym samym czasie dziedzic tronu Gondoru zakochał się w Arwen, córce Elronda. Ten sprzeciwiał się ich związkowi. Ostatecznie elf zadecydował, że Aragorn może poślubić Arwen dopiero po tym, jak zostanie królem. Dúnedain wyruszył zatem w świat, by walczyć z poplecznikami Saurona i schwytać Golluma.

W filmowej adaptacji trylogii Tolkiena w rolę Aragorna wcielił się Viggo Mortensen. Nie znamy jeszcze tożsamości aktora, który zagra młodego dziedzica Elendila.

Marcelina Kulig

Napisane przez Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

greys anatomy season 14 episode 24 jessica capshaw sarah drew sofia

Chirurdzy – zdjęcia i informacje z finałowego odcinka

Batman

Batman – powstanie prequel o Alfredzie