Spin-off Władcy Pierścieni – młody Aragorn głównym bohaterem

j
}

Data: 17 maja 2018

a

Kategorie: Newsy

Portal The One Ring poinformował na Twitterze, że pierwszy sezon najdroższego serialu w historii będzie opowiadał o młodości Aragorna. Akcja rozpocznie się zatem 70 lat przed wyprawą Drużyny Pierścienia.

Aragorn, znany również jako Obieżyświat, Łazik albo Dúnedain, urodził się w 2931 roku Trzeciej Ery. W wieku 2 lat trafił do Rivendell, gdzie wychowywał go Elrond. Po 18 latach władca elfów ujawnił młodemu mężczyźnie jego prawdziwą tożsamość. Aragorn był spadkobiercą Elendila, wodzem Dúnedainów. W tym samym czasie dziedzic tronu Gondoru zakochał się w Arwen, córce Elronda. Ten sprzeciwiał się ich związkowi. Ostatecznie elf zadecydował, że Aragorn może poślubić Arwen dopiero po tym, jak zostanie królem. Dúnedain wyruszył zatem w świat, by walczyć z poplecznikami Saurona i schwytać Golluma.

W filmowej adaptacji trylogii Tolkiena w rolę Aragorna wcielił się Viggo Mortensen. Nie znamy jeszcze tożsamości aktora, który zagra młodego dziedzica Elendila.

ZOBACZ TEŻ  Bogdan Boner powraca!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.