Spin-off Gry o tron droższy od oryginału

}

Data: 25 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Oczekiwany spin-off Gry o tronGra o tron: Ród smoka okazał się o wiele droższy od oryginalnej serii. HBO musiało wydać na jego produkcję grube miliony.

Pierwszy sezon serialu Gra o tron: Ród smoka składa się z 10. odcinków. Według oficjalnych doniesień każdy z epizodów kosztować ma nieco poniżej 20 milionów.

Dla porównania budżet każdego z sezonów (oprócz finałowego) Gry o tron wynosił około 100 milionów dolarów. Ostatnia seria składająca się z sześciu epizodów miała jedynie trochę większy budżet na odcinek wynoszący 15 milionów dolarów.

Patrząc na te liczby spin-off nie wydaje się wcale aż tak drogą produkcją. Być może spowodowane jest to tym, iż HBO po sukcesie Gry o tron wie już, czego potrzeba i co jest wystarczające, aby stworzyć uwielbiany przez widzów fantastyczny świat.

Fabuła spin-offu opiera się na powieści George R.R. Martina Ogień i krew. Według zapowiedzi ma to być kronika powstania i upadku Targaryenów, jedynej rodziny smoczych władców, która przeżyła wydarzenie zwane Doom of Valyria. Wydarzenia w serialu rozgrywać będą się 300 lat przed tymi ukazanymi w Grze o tron.

Gra o tron: Ród smoka z 10-odcinkowym pierwszym sezonem zadebiutuje już 21 sierpnia na HBO Max.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Dziecko – serial będący połączeniem komedii i horroru już dostępny na HBO Max

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.