w

Socjopatyczny Tom Ripley otrzyma własny serial, wiemy kto go wyreżyseruje!

dt7z9oix4aajewa
twitter

W sieci pojawiły się informacje o tym, iż znana seria powieści kryminalnych Patricii Highsmith opowiadająca o Tomie Ripley’u  doczeka się swojej serialowej adaptacji.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadać ma nagrodzony Oscarem pisarz Steve Zaillian. Produkcja opierać się ma na wszystkich pięciu książkach z serii. Tylko tak według Zailliana można w pełni oddać przemianę jakiej doświadczył główny bohater stając się seryjnym mordercą.

Nie jest to pierwsze przeniesienie na ekran tychże powieści. Do pierwszej adaptacji doszło w 1960 roku. Był to film W pełnym słońcu. Potem jeszcze doczekaliśmy się aż czterech filmów opowiadających o Tomie Ripley’u. Najpopularniejszy z nich to Utalentowany pan Ripley z 1999 roku z Mattem Damonem w roli głównej.

Zaillian ma już doświadczenie jeśli chodzi o pisanie i reżyserowanie. Spod jego skrzydeł wyszedł serial Długa noc, a także film Wszyscy ludzie króla.

Źródło: comingsoon

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Game of Thrones Season 8 Jon Snow 150x150

Gra o tron sezon 8. – oficjalny plakat finałowego sezonu!

yellowstone kevin costner 150x150

Yellowstone sezon 2. – jest data premiery!