Sługa Narodu – początek zdjęć do polskiej wersji ukraińskiego serialu

}

Data: 19 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Dziś wystartowały zdjęcia do polskiej wersji ukraińskiego serialu Sługa Narodu. W główną rolę wciela się Marcin Hycnar.

Ukraiński serial Sługa Narodu opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę zagrał obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromna popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej a Wołodymyr Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku Zełenski wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Dzisiaj stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjską agresją.

W polskiej wersji główny bohater nazywać będzie się Ignacy Konieczny. Ignacy to 36-letni rozwodnik, mieszkający z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. Uchodzi za intelektualistę rozmiłowanego w Winstonie Churchillu. Jest nauczycielem, który zostaje prezydentem. Jako głowa Państwa odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem.

Sługa Narodu” to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek – mówi Okił Khamidow.

W obsadzie serialu oprócz wspomnianego Hycnara znajdują się także Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Sławomir Orzechowski, Danuta Kolak i Magdalena Popławska. Za kamerą stanie Maciej Bieliński.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media ponad dwa lata temu. Zdjęcia realizowane są w Warszawie i zakończą się w listopadzie. Sługa Narodu będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

Źródło: Świat seriali


ZOBACZ TEŻ  Herkules – start zdjęć do nowego serialu Player Original

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.