Sisi – polska premiera serialu 26 grudnia na kanale Epic Drama

}

Data: 21 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

26 grudnia na kanale Epic Drama odbędzie się polska premiera Sisi – sześcioodcinkowego, zrealizowanego z dużym rozmachem serialu przedstawiającego nowe i bardziej współczesne spojrzenie na życie młodej chłopczycy Sisi, która została cesarzową Imperium Habsburgów i stała się legendą.

W rolę cesarzowej Elżbiety, której postać w latach 50. uwieczniła niemiecko-francuska aktorka Romy Schneider, wcieli się początkująca szwajcarsko-amerykańska aktorka Dominique Devenport. Historia tej pewnej siebie władczyni od dawna fascynowała widzów, a teraz nadszedł czas, by podbić serca i umysły nowego pokolenia w nowoczesnej odsłonie jej biografii.

Pierwsza europejska supergwiazda, Sisi, to główna bohaterka fascynującej historii pełnej intryg i pożądania. Beztroska nastolatka zakochuje się po uszy we wpływowym i osławionym mężczyźnie, cesarzu Franciszku, w którego wciela się niemiecki aktor Jannik Schümann. Nad ich relacją ciąży jednak piętno innej miłości, której nie było dane się spełnić. Sisi decyduje się podjąć wyzwanie. Z czasem staje się pewną siebie, nowoczesną kobietą, zdolną do podejmowania trudnych decyzji, radzenia sobie ze stratą, a w końcu do samodzielnego pełnienia roli cesarzowej.

Nazywana najpiękniejszą kobietą Europy, Sisi walczy o swoje ideały z surowym reżimem panującym na dworze. Natomiast Franciszek, miłość jej życia, jest mężczyzną, którego emocje i uczucia są tłumione przez fasadę surowego i brutalnego władcy Austro-Węgier.

Dominique Devenport o swojej roli mówi: Kiedy myślę o Sisi, w wyobraźni widzę raczej posąg osnuty mitami i legendami, a nie prawdziwą osobę. Cieszę się, że mogę się w nią wcielić i pokazać ją jako człowieka z krwi i kości: młodą kobietę z wielkimi marzeniami i silnymi uczuciami, walczącą o własne wartości. Natomiast Jannik Schümann tak komentuje swoją postać: To, co jest dla mnie szczególnie ekscytujące i wymagające w roli Franciszka, to złożoność jego charakteru. Znalezienie równowagi pomiędzy pozbawionym emocji i ponurym władcą z jednej strony, a miłym i niewinnym mężczyzną z drugiej, to moje największe aktorskie wyzwanie.

Sisi to współczesne spojrzenie na buntowniczą historię dorastającej cesarzowej Imperium Habsburgów, a także opowieść o młodych członkach rodziny królewskiej rozdartych pomiędzy osobistymi pragnieniami, a politycznymi ograniczeniami, pomiędzy władzą, a wrażliwością.

sisi epic drama 3
sisi epic drama 4
sisi epic drama 2

Premiera serialu 26 grudnia o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki będą emitowane codziennie, do 31 grudnia.

ZOBACZ TEŻ  Starz odnawia sitcom Melanż z muchą

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.