Simpsonowie, Family Guy – głos białego dla białej postaci

29 czerwca 2020 | Newsy

Fala protestów w Ameryce, którą zapoczątkowało morderstwo George’a Floyda przez białego funkcjonariusza odbija się szerokim echem w świecie filmu i serialu. W popularnych animacjach tj. Simpsonowie i Family Guy dojdzie do znacznych zmian w obsadzie.

Do tej pory głosu czarnoskórymi, azjatyckim czy latynoskim postaciom użyczali także aktorzy biali. Teraz tak nie będzie. Seriale mają być poprawne politycznie.

Na takie zmiany już zdecydowali się twórcy dwóch innych popularnych animacji: Big Mouth i Central Parku.

Głos w tej sprawie zabrał Hank Azaria, który w Simpsonach portretuje postać indyjskiego imigranta Apu Nahasapeemapetilon. Przyznał, że żegna się z tą postacią. Uważa także, iż takie zmiany są właściwe, dobre i potrzebne. A Wy co sądzicie na ten temat? Czy to nie jest jednak lekka przesada?

Źródło: darkhorizons

ZOBACZ TEŻ  The Terror: Infamy – sprawdźcie nową zapowiedź!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram