pixel

Przeczytano:

Showmax ucieka z Polski – koniec platformy w naszym kraju

12 12 2018 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Marta Postulka

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Platforma Showmax z końcem stycznia 2019 znika z naszego kraju. Polska wersja serwisu funkcjonowała u nas od lutego 2017. Choć Showmax przetrwał tylko dwa lata, to zdążył zrealizować kilka bardzo znanych produkcji, między innymi SNL Polska czy też bardzo udany serial Rojst. Jednak należy pamiętać, ze Showmax konkurował na rynku z dużymi graczami takimi jak Netflix czy HBO GO.

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

W tym momencie nie są jeszcze znane szczegóły, w jaki sposób Showmax opuści nasz kraj. Nie wiemy co z klientami, którzy mają wykupiony dostęp czy też z produkcjami, które miały mieć kontynuacje na serwisie.

Czekamy więc cierpliwie na wszystkie wieści i szczegóły dotyczącego tego odejścia!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Marta Postulka

Miłośniczka jedzenia wszelkiego, oprócz wątróbki. Czasami potyka sie o własne nogi. Roztrzepana. Zakochana w Poradach różowej brygady. Próbuje rzucić Chirurgów od 4 lat, ale nie potrafi.

Przeczytaj również