Serial Sukcesja rekordzistą w liczbie teogorocznych nominacji do Emmy

}

Data: 13 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Wczoraj ogłoszona została lista nominowanych do tegorocznych nagród Emmy. Na jej czele stoi serial HBO Sukcesja, który otrzymał, aż 25 nominacji.

Swój osobisty rekord pobiła także Zendaya, która otrzymała, aż cztery nominacje, w tym jedną dla najlepszej producentki. Wyróżnienie to czyni ją najmłodszą kobietą w historii tych prestiżowych nagród w tej kategorii. Nie jest to dla niej pierwsze przejście do historii Emmy. Dwa lata temu jako 24-latka otrzymała nagrodę w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Uczyniło to ją najmłodszą laureatką w tej kategorii.

Sukcesja od początku odnosi sukcesy. Pierwsze dwa sezony otrzymały 23 nominacje i 9 statuetek, z czego 7 z nich otrzymał sezon drugi.

Na drugim miejscu pod względem ilości nominacji jest serial Ted Lasso od Apple TV+ i Biały lotos od HBO. Oba mają po 20 nominacji. Hit Netflixa Stranger Things otrzymał tylko 13 nominacji i co ciekawe ani Millie BobbyBrown, ani Sadie Sink nie znalazły się w żadnej z kategorii.

Źródło: Świat seriali

ZOBACZ TEŻ  American Horror Story: 1984 – sprawdźcie nowy teaser!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.