Serial Rysa nareszcie trafi na antenę Polsatu

}

Data: 22 lipca 2022

a

Kategorie: Newsy

Trzymający w napięciu thriller kryminalny Rysa, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta już w sierpniu zadebiutuje na antenie Polsatu.

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa też wiele tajemnic, a jej przeszłość bynajmniej nie jest kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu nie wie, czy jest ofiarą, czy… przestępcą.

Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat Box Go i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej.

Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi – mówi Julia Kijowska.

Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy – dodaje.

3bw8mfravdhzwgi17rb54c7i87curjbp
fot. Polsat

Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki i Zbigniew Zamachowski wcielający się w pozornie poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w poruszającej roli dotkniętej demencja matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją Rysy jest Układ. Serial również dostępny jest na Polsat Box Go.

Pierwszy odcinek serialu w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 23:30. Od 7 września po dwa odcinki o godz. 23:10 w Polsacie.

Źródło: Polsat

ZOBACZ TEŻ  Nadszedł koniec serialu Świat według Kiepskich!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.