Serial Roseanne skasowany po kontrowersyjnym tweecie głównej bohaterki

j
}

Data: 29 maja 2018

a

Kategorie: Newsy

Sytuacja dosłownie sprzed paru godzin. Zupełnie niespodziewana. Serial Roseanne bije rekordy popularności, wszyscy spodziewali się oczywistego 11 sezonu, który miał pojawić się już jesienią. Jednak stacja ABC zareagowała natychmiast po tym, jak główna bohaterka, Roseanne Barr, napisała rasistowskiego tweeta i postanowiła serial zakończyć.

Roseanne miał bardzo dużą oglądalność, mimo dwudziestoletniej przerwy, statystykami był tylko nieco gorszy od This is Us czy Big Bang Theory.

Jak podaje TVLINE, ABC błyskawicznie zareagowała i postanowiła pożegnać się z serialem.

Barr napisała na twitterze o Valerie Jarrett (afroamerykańskiej byłej doradcy Baracka Obamy), że wygląda jak „dziecko Bractwa Muzułmańskiego i Planety małp” (combination of the Muslim Brotherhood and Planet of the Apes).  Oczywiście tweeta szybko skasowała, ale internet zdążył to wychwycić.

roseanne barr racist tweet

Błyskawicznie pojawiły się głosy obsady serialu – zbulwersowani aktorzy stwierdzili, że nie będą występować w serialu z kimś, kto pisze w ten sposób.

Samo ABC wydało oświadczenie, że ten tweet był oburzający i odrażający i poniżej jakiejkolwiek krytyki, oraz że nie wiąże się w żaden sposób z poglądami stacji.

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Dla nas decyzja ABC jest mocno kontrowersyjna, ale tak naprawdę co stacja miała zrobić? Naszym zdaniem problem jest głębszy i mocno polityczny.

ZOBACZ TEŻ  The Orville – materiał zza kulis

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Zuzia

    Ale oni są tępi. Na 1-wszy rzut oka widać że ten tweet był wklejony. Tak się dzieje jak zaznacza się tekst z przeglądarki i wkleja np. na YT wtedy formatowanie zostaje takie właśnie wytłuszczone z niepasującą do reszty czcionką za wielką. Nie wiem kto to napisał ane na pewno było wklejone… Poza tym to bzdura jakich mało. Oburzyli się na jedno zdanie, a jak leci na kogoś hejt tygodniami, to nikt czasem tego nie widzi. Miałem obejrzeć ten serial, ale już nie zamierzam bez tej aktorki po prostu go zabili i tyle…

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.