w

Serial Roseanne skasowany po kontrowersyjnym tweecie głównej bohaterki

roseanne

Sytuacja dosłownie sprzed paru godzin. Zupełnie niespodziewana. Serial Roseanne bije rekordy popularności, wszyscy spodziewali się oczywistego 11 sezonu, który miał pojawić się już jesienią. Jednak stacja ABC zareagowała natychmiast po tym, jak główna bohaterka, Roseanne Barr, napisała rasistowskiego tweeta i postanowiła serial zakończyć.

Roseanne miał bardzo dużą oglądalność, mimo dwudziestoletniej przerwy, statystykami był tylko nieco gorszy od This is Us czy Big Bang Theory.

Jak podaje TVLINE, ABC błyskawicznie zareagowała i postanowiła pożegnać się z serialem.

Barr napisała na twitterze o Valerie Jarrett (afroamerykańskiej byłej doradcy Baracka Obamy), że wygląda jak “dziecko Bractwa Muzułmańskiego i Planety małp” (combination of the Muslim Brotherhood and Planet of the Apes).  Oczywiście tweeta szybko skasowała, ale internet zdążył to wychwycić.

roseanne barr racist tweet

Błyskawicznie pojawiły się głosy obsady serialu – zbulwersowani aktorzy stwierdzili, że nie będą występować w serialu z kimś, kto pisze w ten sposób.

Samo ABC wydało oświadczenie, że ten tweet był oburzający i odrażający i poniżej jakiejkolwiek krytyki, oraz że nie wiąże się w żaden sposób z poglądami stacji.

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Dla nas decyzja ABC jest mocno kontrowersyjna, ale tak naprawdę co stacja miała zrobić? Naszym zdaniem problem jest głębszy i mocno polityczny.

Magdalena Bród

Autor: Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kim Cattrall

Gwiazda Seksu w wielkim mieście Kim Cattrall powraca na ekrany w nowej roli

The Walking Dead

The Walking Dead bez Ricka?