Serial Roseanne skasowany po kontrowersyjnym tweecie głównej bohaterki

29 maja 2018 | Newsy

j

Sytuacja dosłownie sprzed paru godzin. Zupełnie niespodziewana. Serial Roseanne bije rekordy popularności, wszyscy spodziewali się oczywistego 11 sezonu, który miał pojawić się już jesienią. Jednak stacja ABC zareagowała natychmiast po tym, jak główna bohaterka, Roseanne Barr, napisała rasistowskiego tweeta i postanowiła serial zakończyć.

Roseanne miał bardzo dużą oglądalność, mimo dwudziestoletniej przerwy, statystykami był tylko nieco gorszy od This is Us czy Big Bang Theory.

Jak podaje TVLINE, ABC błyskawicznie zareagowała i postanowiła pożegnać się z serialem.

Barr napisała na twitterze o Valerie Jarrett (afroamerykańskiej byłej doradcy Baracka Obamy), że wygląda jak „dziecko Bractwa Muzułmańskiego i Planety małp” (combination of the Muslim Brotherhood and Planet of the Apes).  Oczywiście tweeta szybko skasowała, ale internet zdążył to wychwycić.

roseanne barr racist tweet

Błyskawicznie pojawiły się głosy obsady serialu – zbulwersowani aktorzy stwierdzili, że nie będą występować w serialu z kimś, kto pisze w ten sposób.

Samo ABC wydało oświadczenie, że ten tweet był oburzający i odrażający i poniżej jakiejkolwiek krytyki, oraz że nie wiąże się w żaden sposób z poglądami stacji.

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Dla nas decyzja ABC jest mocno kontrowersyjna, ale tak naprawdę co stacja miała zrobić? Naszym zdaniem problem jest głębszy i mocno polityczny.

ZOBACZ TEŻ  The Orville – materiał zza kulis

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Grudzień w HBO GO

Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier serialowych...

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram

Partnerzy

Zarejestruj się już dziś w AMAZON PRIME VIDEO - 1. miesiąc za darmo, a potem 49 ZŁ ROCZNIE!