Serial Odwilż już jest dostępny w HBO Max. Kto jest kim w tej nowej polskiej produkcji?

}

Data: 1 kwietnia 2022

a

Kategorie: Newsy

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już dostępny w HBO Max. Po raz pierwszy polski serial ma swoją premierę we wszystkich krajach, w których jest dostępne HBO Max. W roli głównej występuje Katarzyna Wajda. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda, a w pozostałych rolach pojawiają się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Od dzisiaj, 1 kwietnia, w HBO Max dostępne są dwa odcinki produkcji, a kolejne odcinki będą debiutowały po dwa co tydzień. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie. Produkcja liczy sześć odcinków.

odwilz odc.2 6 fot. adam golec 1000

Opisy odcinków:

Odwilż, odc. 1

Ciało młodej kobiety zostaje znalezione na brzegu rzeki. Wyraźnie widać, że niedawno rodziła. Starsza aspirant Zawieja wraz ze swoim policyjnym partnerem Trepą rozpoczynają śledztwo. Policjantkę nurtuje pytanie, gdzie jest nowonarodzone dziecko ofiary, którego nigdzie nie znaleźli. Sprawa nabiera rozgłosu, gdy ofiarą okazuje się córka prokuratora okręgowego.

ZOBACZ TEŻ  Clickbait – Netflix pracuje nad nowym dramatem!

Odwilż, odc. 2

Trwa policyjne śledztwo, pojawiają się nowe wątki i poszlaki. Policja sprawdza, jaki związek ze sprawą mogą mieć długi i uwikłania biznesowe Kosińskiego, męża zamordowanej kobiety. Nadal trwają też poszukiwania samochodu, którym podróżowała ofiara. Do pomocy w sprawie Pietrzak postanawia zaangażować Radwana. Zawieja nie jest zadowolona z tej decyzji. Policjantka z coraz większym trudem godzi obowiązki służbowe z życiem prywatnym, nie jest w stanie zapewnić swojej córce Hani opieki.

Opisy postaci:

 • Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda)

Twarda, nieustępliwa policjantka. Obsesyjnie zaangażowana w pracę. Niedawno straciła męża, Wojtka, który również był policjantem. Mama kilkuletniej Hani. Tkwi w zawieszeniu, w tymczasowości – nie jest w stanie przyjąć do wiadomości okoliczności śmierci męża.

 • Krzysztof Trepa (Bartek Kotschedoff)

Partner policyjny Zawiei. Twardo stąpa po ziemi. Wspiera Zawieję bez względu na wszystko. Jest lojalnym kolegą, na którego ona zawsze możne liczyć, także w sferze prywatnej

 • Bogdan Pietrzak (Juliusz Chrząstowski)

Naczelnik Wydziału, w którym służy Zawieja. Jest wymagający i zasadniczy, uparcie dążący do celu. Poważnie traktuje każde prowadzone przez jego wydział śledztwo. Nikomu nie daje taryfy ulgowej, ale można na nim polegać.

 • Andrzej Radwan (Cezary Łukaszewicz)

Były partner policyjny Wojtka, zmarłego męża Zawiei. Policjant w depresji, ze skomplikowaną sytuacją rodzinną.

 • Michał Strzelecki (Bogusław Linda)

Prokurator okręgowy. Szanowany, nieustępliwy i surowy profesjonalista, można go określić mianem twardego gracza. Ma wielu wrogów ze względu na wcześniejsze śledztwa i sprawy, które prowadził. To jego ciężarna córka Magda zostaje zamordowana przez nieznanych sprawców.

 • Marcin Kosiński (Sebastian Fabijański)

Mąż zmarłej Magdy, której ciało zostało znalezione na brzegu rzeki. Od siedmiu lat byli małżeństwem, teraz oczekiwali dziecka. W ostatnich miesiącach przed jej śmiercią mieli kłopoty, nie mieszkali razem. Nieakceptowany przez teścia, ma problemy z długami.

 • Jan Zawieja (Andrzej Grabowski)
ZOBACZ TEŻ  HBO ogłasza premierę serialu Ród smoka!

Ojciec Wojtka, zmarłego męża Zawiei, były policjant. Nie może pogodzić się ze śmiercią syna, szuka wytłumaczenia. Często opiekuje się swoją wnuczką, Hanią, a Zawieja może liczyć na jego wsparcie.

 • Hania Zawieja (Marcelina Stępkowska)

Kilkuletnia córeczka Zawiei. Niedawno straciła ojca. Sporo czasu spędza z dziadkiem, bo jej mama bardzo dużo pracuje.

 • Gosia Adamczyk (Ewa Skibińska)

Matka Zawiei, z którą ta ma ograniczony kontakt. Mieszka w innym mieście, martwi się o córkę.

 • Anka Janas (Małgorzata Gorol)

Przyjaciółka ofiary. To ona była wsparciem dla Magdy Kosińskiej w ostatnim okresie przed śmiercią. Obie kobiety znały się od dzieciństwa, łączyła je wspólna historia i prawdziwa przyjaźń.

 • Konrad Janas (Piotr Żurawski)

Przyjaciel Marcina Kosińskiego, brat Anki Janas.

 • Dorota Czerwińska (Monika Krzywkowska)

Partnerka życiowa prokuratora Strzeleckiego.

Źródło: informacja prasowa

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.