Serial, który przepowiada przyszłość. Ósmy sezon Homeland wkrótce na FOX!

}

Data: 16 czerwca 2020

a

Kategorie: Newsy

Już 18 czerwca na ekrany telewizorów zawita finałowy sezon uznanego przez krytyków i uwielbianego na całym świecie serialu Homeland. O skali jego popularności świadczą nie tylko wyniki oglądalności, ale i imponująca lista nagród: 97 nominacji, 35 wygranych, w tym te najważniejsze: 8 nagród Emmy i 5 Złotych Globów! Ale to, co sprawia, że Homeland jest naprawdę wyjątkowy, to jego umiejętność przepowiadania przyszłości.

Po trzech sezonach, które skupiały się na skomplikowanej relacji agentki CIA Carrie Mathison (Claire Danes) z byłym amerykańskim żołnierzem podejrzanym o współpracę z terrorystami (Damian Lewis w roli Nicholasa Brody’ego), serial w kolejnych odsłonach podjął próbę komentowania złożonej geopolitycznej rzeczywistości. Fabuła Homeland wielokrotnie poruszała istotne problemy współczesnego świata, tłumacząc zawiłości sytuacji międzynarodowej, nie unikając przy tym kontrowersji. Do historii przeszły oficjalna reakcja pakistańskiej ambasady w USA sprzeciwiającej się niesprawiedliwemu, ich zdaniem, przedstawieniu Pakistanu w serialu czy zapowiadany przez libański rząd pozew sądowy przeciwko twórcom za rzekomo nieprawdziwe ukazanie realiów życia w Bejrucie.

Ambicje scenarzystów Homeland były nienasycone. Akcja piątego sezonu osadzona została w Berlinie, gdzie bohaterowie próbują udaremnić grożący miastu zamach. Niemal w tym samym czasie, gdy kolejne odcinki emitowane są w telewizji, w listopadzie 2015 roku dochodzi do ataków terrorystycznych w Paryżu. Mimo że nie zawsze twórcy Homeland mają rację (prezydentem USA w serialu zostaje po raz pierwszy kobieta, podczas gdy w prawdziwym życiu Hillary Clinton przegrywa z Donaldem Trumpem), to tematyka kolejnych sezonów wydaje się komentować rzeczywistość, często ją wyprzedzając.

image processing20200529 24656 rvcvn9
fox

Każdego roku, zanim scenarzyści zaczną prace nad kolejnym sezonem, spędzamy tydzień w Waszyngtonie, rozmawiając z ludźmi z tajnych służb, dziennikarzami i osobami związanymi z polityką. Wnikamy głęboko w to, co się dzieje na świecie i zastanawiamy się, co, będzie szczególnie istotne w nadchodzącym czasie, kiedy serial będzie emitowany – zdradza Claire Danes 

Jaką rzeczywistość przewidzieli dla nas twórcy Homeland w sezonie finałowym? Alex Gansa, showrunner i producent wykonawczy serialu tłumaczy:

Rozmawialiśmy o Donaldzie Trumpie, ale po dwóch sezonach toczących się w Stanach Zjednoczonych byliśmy gotowi do zrobienia czegoś innego. W ciągu tych pięciu dni w Waszyngtonie dowiedzieliśmy się wiele o negocjacjach prowadzonych między afgańskim rządem, Stanami Zjednoczonymi i talibami. I tak zaczyna się nasza historia w tym sezonie.

W finałowym sezonie Homeland nie zabraknie napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Szwankująca pamięć Carrie jest głównym zmartwieniem Saula Berensona (Mandy Patinkin), który pracuje obecnie jako doradca prezydenta Ralpha Warnera (Beau Bridges) do spraw bezpieczeństwa narodowego. Problemy z pamięcią Carrie stają się podstawą nieufności CIA, szczególnie po tym jak ta oblewa test na wykrywaczu kłamstw. Tymczasem nowa administracja prezydenta zamierza zakończyć „wieczną wojnę” w Afganistanie. Saul ma za zadanie zaangażować Talibów w negocjacje pokojowe i prosi Carrie o pomoc, wiedząc, że tylko ona może podołać tej misji.  Zamieszana w polityczne rozgrywki Carrie musi zmierzyć się nie tylko z realiami wojny, ale również ze swoją chorobą.  

Premiera finałowego sezonu Homeland już 18 czerwca o godzinie 21:05 na kanale FOX. Kolejne odcinki w każdy czwartek. Emisja po dwa odcinki. Sezon składa się z 12 godzinnych epizodów.

ZOBACZ TEŻ  Papiery na szczęście – premiera wraz z początkiem września!

Źródło: FOX

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.