Schody – Michael Stuhlbarg jako adwokat oskarżonego o morderstwo Petersona

}

Data: 2 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

Dla HBO Max powstaje serial Schody, który w fabularny sposób przedstawi nam historię prawdziwego morderstwa żony amerykańskiego pisarza Michaela Petersona. Angaż w długo rozwijanej już produkcji otrzymał Michael Stuhlbarg, który to wcieli się w adwokata Petersona – Davida Rudolfa.

Michaela Petersona sportretuje Colin Firth. Żona pisarza Kathleen zginęła w 2001 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna twierdził, iż kobieta spadła ze schodów, ale policja z czasem zaczęła uważać inaczej. Po długim sądowym procesie Peterson został uznany winnym morderstwa swojej żony.

W pozostałej obsadzie znajdują się Toni Collette jako Kathleen, Rosemarie DeWitt, Juliette Binoche, Parker Posey, Odessa Young, Patrick Schwarzenegger, Dane DeHaan, Olivia DeJonge i Sophie Turner.

Sprawa ta już niejednokrotnie była przedstawiania w dokumentalnych produkcjach. Za jej fabularną wersję odpowiadają Antonio Camposa i Maggie Cohn. Produkcja swoją fabułę oprze na dokumentach i różnych książkach i raportach dotyczących tej sprawy.

Źródło: deadline

ZOBACZ TEŻ  Prequel Gry o tron – znamy nowe fakty!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.