w

Sandman – Netflix otrzymał prawa do produkcji serialu!

dc wystartuje z wlasnym uniwersum sandmana ktorym zajmie sie neil gaiman
collider

Netflixowi udało się przejąć prawa do ekranizacji jednej z najsłynniejszej serii komiksów Neila Gaimana. Po odmowie stacji HBO, która nie zdecydowała się na zakup tejże licencji ze względu na jej wysokie koszty, decyzję zakupu podjęła platforma Netflix.

Ma to być najdroższy serial jaki zostanie do tej pory wyprodukowany na licencji DC. Producentami są Gaiman i David S. Goyer, z kolei reżyserem, scenarzystą i showrunnerem został Allan Heinberg.

Do ekranizacji Sandmana zbierano się już kilkukrotnie jednak żaden z projektów do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej.

Głównym bohaterem Sandmana jest Sen, personifikacja władcy krainy marzeń sennych, który należy do siedmiorga Nieskończnonych. Każde z rodzeństwa utożsamia jeden z elementów tj. Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Marzenie. Sen po przebywaniu w kilkuletniej niewoli powraca, aby odbudować swoje zniszczone królestwo, ale dopada go przeszłość.

Źródło: collider

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

hellraiser 768x432

Hellraiser powróci jako serial!

mrs fletcher trailer e1561911993479

Mrs. Fletcher – zobaczcie zapowiedź nowego serialu HBO!