Robert Downey Jr. gwiazdą nowego serialu HBO

}

Data: 17 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

HBO łączy siły ze studiem A24 w celu realizacji serialowej adaptacji nagrodzonej Pulitzerem powieści Vieta Thanha Nguyena noszącej tytuł Sympatyk. Produkcja powstanie dla HBO Max, a główną rolę w niej otrzymał aktor Robert Downey Jr., który większości z pewnością znany jest z roli Irona Mana w filmach Marvela.

Ten hollywoodzki aktor wcieli się w kilka ról. Każda z odgrywanych przez niego postaci będzie należeć do amerykańskiego estabilishmentu. To m.in. oficer CIA, kongresmen z hrabstwa Orange czy reżyser. Downey Jr. oprócz otrzymania angażu do głównej roli, będzie także jednym z producentów serialu. Zdjęcia do niego realizowane będą w Los Angeles i Wietnamie. Za reżyserię odpowie Park Chan-wook.

Powieść Nguyena jest swoistą satyrą na problemy komunistów z czasów wojny w Wietnamie. Głowny bohater to anonimowy kapitan armii Wietnamu Południowego, który działa na dwa fronty. Jako komunista i szpieg Wietkongu. W 1975 roku opuszcza od Sajgon i wyrusza do Południowej Kalifornii, gdzie trafia do emigracyjnej społeczności i doradza przy realizacji amerykańskiego filmu o wojnie. Później zwerbowany zostanie, aby powrócić do Wietnamu i zrealizować nalot na pozostałych przy życiu komunistów.

Obecnie projekt jest na etapie kompletowania obsady. Główne role mają zagrać w nim aktorzy pochodzenia wietnamskiego.

Źródło: darkhorizons

ZOBACZ TEŻ  Kierunek: Noc – polski aktor w belgijskim serialu od Netflixa!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.