w

Quiz – jak oszukać w Milionerach? Nowy serial o wielkim przekręcie zmierza na HBO GO

miniserial quiz 4 732x488
hbo

Quiz to nowy miniserial o wielkim przekręcie na milion funtów w reżyserii Stephena Frearsa. Przedstawia on historię byłego wojskowego, który wywołał wielki skandal, wygrywając w nieuczciwy sposób milion funtów w brytyjskiej edycji teleturnieju Milionerzy.

9 września 2001 roku były major brytyjskiej armii Charles Ingram (Matthew MacFadyen) wraz ze swoją żoną Dianą (Sian Clifford) oraz wspólnikiem Tecwenem Whittockiem (Michael Jibson), zostali oskarżeni o oszustwo. Major Ingram w nieuczciwy sposób wygrał milion funtów w najpopularniejszym na świecie teleturnieju Who Wants to Be a Millionaire? (w Polsce znanym jako Milionerzy). Oskarżeni stanęli przed sądem za zmowę. We wskazywaniu poprawnych odpowiedzi pomagali grającemu Igramowi wspólnicy, którzy za pomocą kaszlu nakierowywali go na poprawne odpowiedzi na pytania zadawane przez gospodarza teleturnieju Chrisa Tarranta (Michael Sheen).

miniserial quiz 6 1024x683
hbo

Trzyczęściowy miniserial oparty na niezwykłej, prawdziwej historii. Reżyserem obrazu jest dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony Emmy Stephen Frears, a scenarzystą nominowany do Emmy James Graham.

Premiera miniserialu Quiz odbędzie się w HBO GO już 1 lipca czerwca. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie trzy odcinki produkcji. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została na 12 lipca o godz. 20:10.

miniserial quiz 7 1024x683
hbo

Źródło: hbo polska

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

foundation 150x150

Foundation – nowa produkcja sci-fi od Apple TV+

368137c1 unsolvedmysteries title 150x150

Niewyjaśnione tajemnice – zapowiedź nowej wersji Unsolved Mysteries