Q: Nadchodzi burza – serial dokumentalny HBO o początkach i sposobach działania QAnon

}

Data: 12 marca 2021

a

Kategorie: Newsy

Q: Nadchodzi burza, serial dokumentalny HBO, który jest swoistą kroniką przedstawiającą ewolucję anonimowej postaci znanej w Internecie jako „Q”. Pokazany w nim zostaje sposób, w jaki wykorzystywane są teorie spiskowe oraz wojna informacyjna, aby wpływać na politykę i manipulować ludzkimi umysłami. Premiera produkcji odbędzie się w poniedziałek, 22 marca w HBO GO.

Serial dokumentalny HBO przedstawia skomplikowaną drogę podjętą przez filmowców, która miała na celu zdemaskowanie człowieka stojącego za ruchem QAnon. Dzięki materiałom zebranym podczas trwającego trzy lata ogólnoświatowego śledztwa, produkcja jest swoistą kroniką przedstawiającą ewolucję anonimowej postaci znanej w Internecie jako „Q”. W serialu pokazany zostaje sposób, w jaki „Q” wykorzystuje teorie spiskowe oraz wojnę informacyjną, aby zamieszać w Internecie, wpłynąć na politykę i manipulować ludzkimi umysłami. Twórcy dokumentu, Cullen’owi Hoback’owi, udaje się zaprosić przed kamerę kluczowych dla tematu rozmówców, w tym Jima i Rona Watkinsów, duet ojciec/syn stojący za stroną 8chan – miejscem w sieci, które „Q” nazywa domem.

Sześć odcinków serialu analizuje powiązania między QAnon, prezydentem Trumpem a politykami i byłymi wojskowymi. Przedstawia również wpływ QAnon na kulturę amerykańską i stawia pytania o konsekwencje nieskrępowanej wolności słowa, która przenika z najciemniejszych zakątków Internetu.

q. nadchodzi burza q. into the storm serial dokumentalny hbo

Premiera serialu dokumentalnego Q: Nadchodzi burza odbędzie się 22 marca w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki produkcji. Premiera kolejnych odbywać się będzie co tydzień, po dwa odcinki.

Źródło: news za HBO

ZOBACZ TEŻ  Wielkie Kłamstewka sezon 3: Dołączy Jennifer Lopez?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.