Przeczytano:

Przysięga – nowy serial dokumentalny HBO o amerykańskiej sekcie NXIVM

22 08 2020 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Justyna Macugowska

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Przysięga to serial dokumentalny HBO przedstawiający świat kontrowersyjnej grupy NXIVM, której celem było samodoskonalenie. Po latach jej założyciel i kilku członków zostało oskarżonych m.in. o handel ludźmi i wymuszenia haraczy. Serial w reżyserii nominowanych do Oscara Jehane Noujaim i Karima Amera będzie miał swoją premierę w HBO GO już w najbliższy poniedziałek, 24 sierpnia.

Bohaterami serialu dokumentalnego HBO Przysięga (The Vow) są ludzie należący niegdyś do NXIVM – grupy samodoskonalenia, która została rozwiązana, kiedy kilku jej członkom, stojącym najwyżej w hierarchii, postawiono zarzuty karne. Twórcy dokumentu mieli możliwość przeprowadzenia rozmów z osobami znającymi realia sekty i jej byłymi członkami. Produkcja wnikliwie analizuje doświadczenia wielu osób należących do grupy, podkreślając, że wszystkich łączyło wspólne dążenie do rozwoju osobistego i każdy z nich przeżywa wewnętrzny dylemat, obserwując obecny rozwój wydarzeń.

przysiega the vow serial dokumentalny hbo 2 1000

NXIVM została założona w 1998 roku przez Keitha Reinera i Nancy Salzman. W ciągu zaledwie kilku lat stała się wpływową organizacją o międzynarodowym zasięgu i miała tysiące członków, w tym odnoszących sukcesy prezesów, hollywoodzkie gwiazdy, dziedziców wielkich fortun i potomków politycznych dynastii.

przysiega the vow serial dokumentalny hbo 5 1000

Serial wyreżyserowany został przez wyróżnionych nominacją do Oscara Jehane Noujaima i Karima Amera. Jego premiera odbędzie się w poniedziałek, 24 sierpnia w HBO GO, równolegle z amerykańską premierą o godzinie 4:00. Emisja pierwszego odcinka w HBO zaplanowana została na 27 sierpnia na godzinę 23:20. Serial liczy 9 odcinków.

Źródło: HBO

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Przeczytaj również