Przeklęta nie powróci z 2. sezonem

}

Data: 10 lipca 2021

a

Kategorie: Newsy

Netflix anulował serial Przeklęta, który zadebiutował prawie rok temu. Było to do przewidzenia, bowiem przeważnie po tak długim czasie od premiery, seria częściej jest kasowana niż przedłużana na kolejny sezon.

Przeklęta to serial na podstawie powieści Toma Wheelera i Franka Millera znajdującej się na liście bestsellerów magazynu New York Times. Jest on nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

Ci co nie oglądali mogą zapoznać się z Przeklętą na Netflixie. Pierwszy i jedyny już teraz sezon liczy 10 odcinków.

Źródło: deadline

ZOBACZ TEŻ  Przeklęta – recenzja 1. sezonu – Legenda w nie tak nowym wydaniu

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.