w

Przeklęta – budowanie świata w ciekawym materiale zza kulis serialu

bez tytulu 1 732x322

Poznaj fantastyczny świat Przeklętej – genialnej wersji legendy arturiańskiej opowiedzianej przez Franka Millera i Thomasa Wheelera. Netflix opublikował bardzo ciekawy materiał zza kulis, w którym główni aktorzy produkcji opowiadają o tym jak powstawał ten fantastyczny świat.

Przeklęta to serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times. Opowiada nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. 

Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

W głównych rolach występują Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich).

Premiera serialu już 17 lipca br. tylko na platformie Netflix.

Źródło: netflix

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

michelle williams oscar isaac 150x150

Sceny z życia małżeńskiego – HBO szykuje remake

lucifer 150x150

Lucyfer sezon 5. – zobaczcie pierwszy zwiastun!