Projekt Manhattan powraca z 2. sezonem!

}

Data: 4 sierpnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Serial Projekt Manhattan śledzi losy genialnych, choć niewolnych od wad naukowców i ich rodzin, próbujących współistnieć w świecie, w którym tajemnice i kłamstwa przenikają każdy aspekt ich życia. Wszystko to na tle największego w historii nauki wyścigu z czasem, czyli misji zbudowania pierwszej na świecie bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku.

W nowym sezonie przyjrzymy się coraz bardziej zagmatwanym losom mieszkańców Los Alamos, którzy pozostają zamknięci w najbardziej tajnym mieście na świecie. Zrzekli się swoich swobód, narażają swoje małżeństwa, a nawet poświęcają swoje zdrowie psychiczne, aby zakończyć jedną wojnę i rozpocząć kolejną – zimną wojnę, która czeka tuż za horyzontem. W tym samym czasie szpiedzy stawiają powodzenie planu pod znakiem zapytania.

W drugiej odsłonie trzymającego w napięciu serialu, Charlie zostaje zmuszony do objęcia roli przywódcy, Frank odkrywa prawdziwy powód, dla którego został pojmany do niewoli, a Abby poznaje sekret Kitty Oppenheimer. Z biegiem wydarzeń naukowcy i armia walczą o przejęcie kontroli nad bombą, a polowanie na radzieckiego szpiega staje się śmiertelnie niebezpieczne. Tuż przed finałowym odcinkiem rozpoczyna się nowa era – pierwszy test broni atomowej.

projekt manhattan s.02 02
fot. epic drama

W serialu występują Rachel Brosnahan jako Abby Isaacs, Neve Campbell jako Kitty Oppenheimer, Michael Chernus jako Louis “Fritz” Fedowitz, Christopher Denham jako Jim Meeks, Griffin Dunne jako Woodrow Lorentzen, Mamie Gummer jako Nora, Katja Herbers jako Helen Prins, John Benjamin Hickey jako Frank Winter, Harry Lloyd jako Paul Crosley, Olivia Williams jako Liza Winter oraz Ashley Zukerman jako Charlie Isaacs. Scenariusz napisał Sam Shaw , a wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy Thomas Schlamme.

Premiera 2. sezonu serialu Projekt Manhattan w czwartek 5 sierpnia o 22:20 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.

Źródło: informacja prasowa za Epic Drama

ZOBACZ TEŻ  Siły kosmiczne odnowione na 2. sezon!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.