Prequel Gry o tron – Tales of Dunk and Egg znalazł scenarzystę

}

Data: 1 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

Dla HBO powstaje serial Tales of Dunk and Egg, który opiera się na serii opowiadań George R.R. Martina Opowieści z siedmiu królestw. Produkcja ta będzie prequelem hitowego serialu Gra o tron.

Projekt ten jest w fazie początkowego rozwoju. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim jakiś rok temu. Znaleziono scenarzystę i producenta wykonawczego serii. Został nim Steve Conrad, który zajmie się produkcją serialu za posrednictwem swojej firmy Elephant Pictures.

Serial składać ma się z godzinnych odcinków. Opowie on o przygodach rycerza imieniem Dunk, zwanego ser Duncanem Wysokim i bohatera zwanego Jajem. Jajo to przyszły król Aegon V Targaryen. Akcja serialu rozgrywać będzie się na około 90 lat przed wydarzeniami z serii powieści Pieśń lodu i ognia, na podstawie których powstała Gra o tron.

Tales of Dunk and Egg nie jest jedyną produkcją osadzoną w świecie Gry o tron, nad którą obecnie pracuje HBO. Po zakończeniu serialu Gra o tron, włodarze stacji usilnie pragną rozwinąć to uniwersum. W 2022 roku zadebiutuje seria House of the Dragon opowiadająca historię wojny domowej w Targaryen znanej jako Taniec Smoków. W planach są także seriale aktorskie 10,000 Ships i Sea Snake oraz produkcje animowane.

Źródło: Variety

ZOBACZ TEŻ  Hellbound – serial grozy od twórcy Zombie express

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.