Premiera serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia w styczniu na kanale 13 Ulica [Komunikat prasowy]

14 grudnia 2017 | Newsy

Już 18 stycznia o 22:00 kanał 13 Ulica wyemituje pierwszy odcinek trzymającego w napięciu mini-serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia, który jest oryginalną produkcją niemieckiego oddziału stacji. Czteroodcinkowy dramat kryminalny przedstawia historię osobliwego księdza, który za sprawą niekonwencjonalnych metod jest w stanie wyciągnąć ze spowiedników najmroczniejsze sekrety, również te dotyczące czynów zakazanych. Gdy dowiaduje się o zbrodniach, które dopiero mają zostać popełnione, robi wszystko, aby im zapobiec, nie łamiąc przy tym tajemnicy spowiedzi.

Serial Culpa: spowiedź i zbrodnia opowiada historię nietypowego księdza (w tej roli Stipe Erceg znany z Edukatorów, Tożsamości), który ma niewątpliwy dar zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich do spowiedzi. Główny bohater jest w stanie wyciągnąć ze spowiedników najmroczniejsze sekrety, również te dotyczące czynów zakazanych. Gdy dowiaduje się o zbrodniach, które dopiero mają zostać popełnione, robi wszystko, aby im zapobiec, nie łamiąc przy tym tajemnicy spowiedzi.

Culpa Odcinek 1 Dirk Martens Stipe Erceg Barbara Philipp

W każdym odcinku poznajemy osobę, która staje przed dylematem moralnym. Bohaterami pierwszego z nich jest religijne małżeństwo (w tych rolach Barbara Philipp znana m.in. z filmu Lektor i Dirk Martens znany z Equilibrium i Ostatecznego rozwiązania), które skrywa makabryczną tajemnicę: para przetrzymuje w piwnicy cieżko ranną kobietę. Aby pozbyć się problemu i jednocześnie skrócić cierpienia zakładniczki, postanawiają ją zastrzelić. Najpierw jednak proszą księdza o rozgrzeszenie, opisując swojego więźnia jako rannego psa. Czujny kapłan wie, że coś w tej historii się nie zgadza i podstępem próbuje wyciągnąć od małżeństwa prawdę.

Culpa Odcinek2 Stipe Erceg Maxim Mehmet 01

Z kolei w innej części głównym bohaterem jest policjant drogówki (Maxim Mehmet znany z m.in. Nasze matki, nasi ojcowie i Moja chuda siostra), który ma dosyć nieudolności wymiaru sprawiedliwości. Mundurowy przychodzi do kościoła pod pretekstem załatwienia sprawy zawodowej, ale szybko wychodzi na jaw, że tak naprawdę chce wyznać księdzu tajemnicę: po tym, jak w obronie własnej zabił napastnika, poczuł w sobie niepohamowaną żądzę władzy. Od tej pory zamierza wymierzać sprawiedliwość w nielegalny i krwawy sposób. Kapłan znów zrobi wszystko, aby ocalić kolejne istnienia, ale czy jest w stanie uratować wszystkich?

ZOBACZ TEŻ  NOS4A2 – serial w klimacie horroru podąża na AMC Polska

Culpa: spowiedź i zbrodnia w przeciwieństwie do innych seriali kryminalnych nie opiera się na popularnym schemacie, w którym bohater dąży do rozwiązania zagadki przestępstwa. Zamiast tego twórcy biorą na celownik zbrodnie, które dopiero mają zostać popełnione. Księdzu nie zawsze udaje się zapobiec przestępstwu, targają nim moralne rozterki, ale każda historia, której staje się bohaterem, jest znakomitym thrillerem wykorzystującym formułę dramatu kameralnego.

Serial jest produkcją oryginalną kanału 13 Ulica w Niemczech. Zdjęcia do Culpa: spowiedź i zbrodnia powstawały głównie w murach ewangelickiego Kościoła Syjonu (Zionskirche) w Berlinie. Reżyserem serii jest Jano Ben Chaabane, za produkcję odpowiada Laura Bull z Readymade Films. Producentami wykonawczymi ze strony NBCUniversal są Karin Schrader i Lena Wickert.

Premiera serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia  już 18 stycznia o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patryk Augustowski

Zapalony fan wszelkiej maści fantastyki, tej na małym ekranie, jak i literackiej. Naukowo zajmował go temat historii alternatywnych - zaliczanego do fantastyki naukowej, dlatego tak bardzo cieszy go fakt, że niektóre z nich pojawiają się na małym ekranie - Człowiek z Wysokiego Zamku od Amazon Prime czy SS-GB produkcji BBC One. Na co dzień ogląda jednak seriale każdego gatunku, doceniając ich walory na serialowy.pl.

Przeczytaj również

Polecamy

Popularne teraz

Ostatnie komentarze

Serialowy – Twoje centrum serialowe

Na portalu serialowy.pl recenzujemy najlepsze seriale, które emitowane są w telewizji i na portalach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime czy HBO GO. Najlepsze seriale to według naszej redakcji nie tylko te, które pokazują coś nowego, czego w telewizji jeszcze nie było, ale również stare hity oraz emitowane do dziś seriale w dawnym stylu, jak chociażby Chirurdzy.

Oprócz recenzowania seriali publikujemy również newsy i rankingi, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą się zorientować, które seriale są najlepsze. Serialowy.pl to portal o serialach stworzony przez ich pasjonatów, oglądających seriale nałogowo. Zapraszamy tu i na Facebooka!

Polecamy

Instagram