Powstanie serial o krachu na rynku kryptowalut

}

Data: 25 listopada 2022

a

Kategorie: Newsy

Dla platformy Amazon Prime Video bracia Russo wyprodukują 8-odcinkowy limitowany serial, który przybliży nam skandal jaki wybuch w związku z upadkiem działającej na rynku kryptowalut giełdy FTX.

Scenariusz serialu napisze David Weil, który oprze się na informacjach od dziennikarzy ekonomicznych zajmujących się sprawą upadku firmy FTX. Szczegóły na razie nie są znane. Bracia Russo możliwe, iż oprócz pełnienia funkcji producentów wykonawczych, wyreżyserują także pilotażowy odcinek.

11 listopada tego roku wniosek o upadłość złożyła firma FTX, która na początku tego roku wyceniana była na 32 miliardy dolarów. To spowodowało upadek drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut. Jej założycielem jest Sam Bankman-Fried. Co ciekawe wraz z upadkiem tejże firmy z funduszów klientów zniknęło 2 miliardy dolarów.

To jedno z najbardziej bezczelnych oszustw, jakie kiedykolwiek popełniono. Dotyczy wielu tematów: świata celebrytów, polityki, środowiska akademickiego, technologii, przestępczości, seksu, narkotyków i przyszłości nowoczesnych finansów. W samym centrum tego wszystkiego znajduje się niezwykle tajemnicza postać o złożonych i potencjalnie niebezpiecznych motywach. Chcemy zrozumieć, o co w tym chodzi – oświadczyli bracia Russo.

Obsada serialu nie jest jeszcze znana. Spekuluje się, że bracia Russo obsadzą w produkcji aktorów z którymi współpracowali przy filmach Marvela. Czy tak się jednak stanie, czas pokaże.

Źródło: Variety

ZOBACZ TEŻ  The CW zamawia piloty do dwóch prequeli i jednej nowej serii

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.