pixel

Przeczytano:

conan

Powstanie serial o Conanie Barbarzyńcy

08 02 2018 | Newsy | 0 komentarzy

j

Autor: Marcelina Kulig

Orientacyjny czas czytania: / Liczba słów:

Amazon Studios niedawno ogłosiło, że planuje wyprodukować serial o kultowym wojowniku. Raczej nie wystąpi w nim Arnold Schwarzenegger, znany z roli filmowego Conana.

Projekt będzie opierał się na tekstach autorstwa Roberta E. Howarda, czyli twórcy postaci. Za realizację produkcji odpowiadają Ryan Condal (pracujący nad Colony i Herculesem), Miguel Sapochnik (reżyser kilku odcinków Gry o tron) oraz Warren Littlefield (producent wykonawczy Opowieści podręcznej i Fargo).

Conan urodził się w Cymerii zamieszkałej przez plemiona barbarzyńców. Od dziecka wyróżniał się ogromną siłą. Jako piętnastoletni chłopiec wziął udział w najeździe na aquilońską fortecę Venarium. Później uczestniczył w walkach z Vanirami i Hyperborejczykami. W trakcie jednej z wojennych kampanii został pojmany przez Hyperborejczyków, lecz udało mu się uciec. Dotarł wówczas do miasta Arenjunu w Zamorze, zwanego Miastem Złodziei. Osiedlił się tam i zarabiał na życie jako rabuś. Następnie wędrował i zwiedzał odległe krainy, kradnąc i niekiedy trudniąc się zabijaniem dla pieniędzy. Zaciągnął się jako najemnik do armii Turanu. Stoczył wiele bitew i awansował na oficera. Później służył władcy Turanu jako dyplomata. Porzucił służbę i rozpoczął wędrówkę, pędząc żywot bandyty. Nierzadko zaciągał się do armii któregoś z krajów jako najemnik. Walczył wtedy z ludźmi wszystkich narodów i bestiami licznie zasiedlającymi Ziemię. Służąc w armii aquilońskiej zyskał mu prestiż i sławę. Stanął na czele buntu przeciwko królowi Aquilonii. Zabił rządcę i sam ogłosił się władcą. Jego burzliwe rządy doprowadziły do rozkwitu kraju i wzrostu jego potęgi.

Dotąd wyprodukowano trzy ważniejsze filmowe adaptacje losów Conana – Conan Barbarzyńca (1982), Conan Niszczyciel (1984) i Conan Barbarzyńca 3D (2011). Stworzono też sześć gier wideo wykorzystujących wątki zaczerpnięte z dorobku Roberta E. Howarda.

Projekt powstaje we współpracy z Pathfinder Media posiadającym prawa do tekstów Howarda. Conan z Cymerii po raz pierwszy został zaprezentowany czytelnikom na łamach „Weird Tales” w 1932 roku w opowiadaniu Feniks na mieczu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze

Marcelina Kulig

Miłośniczka dziwnego kina, entuzjastka memów, podróżniczka po najciemniejszych zakamarkach sieci. Nie chce wystawiać odporności swoich rozmówców na próbę i nie wie, czy zagadanie kogoś na śmierć jest karalne, dlatego pisze o filmach i serialach.

Przeczytaj również