Powieść Circe doczeka się serialowej adaptacji!

}

Data: 1 sierpnia 2019

a

Kategorie: Newsy

Producenci Jurassic World Rick Jaffa i Amanda Silver biorą się za nowy projekt. Tym razem jest to serialowa adaptacji powieści Madeline Miller Circe, wydanej w Polsce pod tytułem Kirke.

Oboje napiszą scenariusz do serialu, który składać się ma z ośmiu odcinków, a powstaje on dla nowej platformy HBO Max.

Kirke to córka boga słońca Heliosa, jednak mocno różni się od ona od swoich rodziców. Nie jest ani tak potężna jak ojciec, ani tak bezwzględna jak matka, ale posiada za to pewną moc, dzięki której może tworzyć potwory i zagrozić samym bogom. Z tego też powodu zostaje wygnana i znajduje swój azyl na Ziemi, gdzie jej ścieżki przecinają się m.in. z Minotaurem, Dedalem, Ikarem, Medeą i Odyseuszem. Nie może znaleźć swojego miejsca, bowiem budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Z czasem, aby ochronić to co kocha, będzie musiała wybrać, gdzie przynależy. Czy do śmiertelników, których pokochała, czy do bogów, od których pochodzi?

Kirke jest symbolem rodzinnej rywalizacji, pałacowych intryg, miłości, straty i kobiecej siły w typowo męskim świecie.

661645
lubimyczytac

Źródło: collider

ZOBACZ TEŻ  Just Beyond z datą premiery w październiku

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.