Polski serial Wielka woda wielkim hitem Netflixa!

}

Data: 14 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Wielka Woda w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka zadebiutowała na Netflix 5 października. Zaledwie tydzień od premiery serial obejrzano już w 10 mln gospodarstw na całym świecie. 

Wielka Woda była drugim najbardziej oglądanym nieanglojęzycznym serialem na Netflix, plasując się w rankingu Top 10 serwisu w 78 krajach, w tym w Polsce, Kanadzie, Meksyku, USA, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroko i Turcji. Tytuł spotkał się także z wyjątkowym uznaniem widzów i krytyków. 

To niesamowite, że z całego świata spływają do nas słowa, że „Wielka Woda” to wciągający i poruszający serial. Dzięki popularności produkcji ludzie z każdego zakątka globu poznają ważny fragment polskiej historii. Ale to, co dla mnie jest najistotniejsze, to że niezależnie od kontynentu, widzowie utożsamiają się z naszymi bohaterami. Właśnie o to nam chodziło, aby stworzyć uniwersalną opowieść o sile wspólnoty i rodziny w obliczu katastrofy – mówi Jan Holoubek (reżyser formatujący).

Wielka Woda to uniwersalna opowieść o relacjach i solidarności w obliczu katastrofy, to serial z prawdziwą plejadą polskich gwiazd – Agnieszką Żulewską, Tomaszem Schuchardtem, Ireneuszem Czopem, Anną Dymną, Jerzym Trelą, Mirosławem Kropielnickim, Blanką Kot, Tomaszem Kotem. Stworzenie przekonującej historii o sile żywiołu oraz realistyczne odtworzenie klimatu lat 90. wymagało rzetelnego przygotowania do produkcji. Prace nad scenariuszem trwały 2 lata. W trakcie zdjęć filmowcy dysponowali rozbudowanym zapleczem technicznym – autentycznymi rekwizytami, gadżetami i samochodami z tamtego okresu. Przy kręceniu serialu zbudowano dekoracje w wodzie, korzystano z  doświadczenia kilkudziesięciu kaskaderów, a także z najnowszych technologii w obszarze efektów specjalnych. W produkcję serialu zaangażowano ponad 300 osób. Autentyczności dodaje też fakt, że odtworzono realne zachowania mieszkańców, np. to, że w czasie powodzi życie Wrocławia przeniosło się na dachy domów i kamienic. 

Oto niektóre opinie o serialu pobrane z prasy i Internetu:

Wielka Woda to emocjonujący dramat katastroficzny, choć także uniwersalna opowieść o człowieku w chwili próby, ludzkiej solidarności, ale i egoizmie. I wprost nie sposób się od niej oderwać. Dariusz Janiszewski dla Zwierciadła

Wielka Woda niesie wielkie emocje. To najlepszy polski serial Netflixa w tym roku. Maja Staniszewska dla Wysokich Obcasów

Rozmach Netfliksa się opłacił. Wielka Woda zapisze się w historii polskiej kinematografii jako przykład doskonałej opowieści o prawdziwych, tragicznych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Właśnie tak jakościowych produkcji kierowanych do szerokiej, międzynarodowej publiczności nam trzeba. Marta Ossowska dla wp.pl

Ten serial Netflixa to moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla tych, których powódź 97′ interesuje, dla wrocławian, którzy ją pamiętają i przede wszystkim młodych mieszkańców miasta – żeby zobaczyli jeden z mitów założycielskich współczesnego Wrocławia.  Maciej Rajfur dla gazetawroclawska.pl

Udał się wam ten serial. 6 odcinków na jednym wdechu. Klimat tamtych lat odtworzony z takim pietyzmem, że czułem się jakbym… oglądał wszystko przez okno. komentarz z Facebooka. 

Źródło: informacja prasowa

ZOBACZ TEŻ  Zwiastun 2. sezonu zwariowanej komedii Russian Doll

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.