Polsat podaje datę premiery serialu Wotum nieufności

}

Data: 6 października 2022

a

Kategorie: Newsy

Nadchodzi kolejna ekranizacja powieści Remigiusza Mroza, jednego z najbardziej poczytnych polskich pisarzy. Mowa o książce Wotum nieufności. Premiera serialu noszącego ten sam tytuł jeszcze w tym miesiącu.

Powieść Wotum nieufności należy do trylogii political-fiction W kręgach władzy. Jest pierwszym tomem, kolejne to Większość bezwzględna i Władza absolutna.

Wotum nieufności zaczyna się od początku tajemniczo. Daria Seyda czyli marszałek sejmu budzi się w pokoju hotelowym i nie ma pojęcia, co się z nią działo. Jak się tutaj znalazła i jak przebiegło ostatnie dziesięć godzin jej życia? Jest przekonana, że ktoś maczał w tym palce. Tymczasem Patryk Hauer podczas prac komisji śledczej odkrywa wielki, polityczny spisek. Kontaktuje się z Darią i tak stają się kompanami w odkrywaniu przerażającej prawdy.

Fabuła serialu trochę będzie się różnic. Tak mówi o niej reżyser Łukasz Palkowski:

Oczywiście, różni się trochę od tej książkowej, mamy kilka elementów więcej, kilka elementów mniej – tak, jak za każdym razem, kiedy robimy adaptację . Natomiast dla tych, którzy nie czytali książki, na pewno będzie to bardzo ciekawa podróż za kulisy polityki, na których może nie skupiamy się jakoś szczególnie, dlatego że bardziej interesuje nas tajemnica czy wątek kryminalny, który się gdzieś pod spodem tej opowieści toczy.

W głównych bohaterów Patryka i Darię wcielają się Antoni Pawlicki i Katarzyna Dąbrowska. Partnerują im Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Piotr Głowacki i Dorota Kolak.

Premiera Wotum nieufności już 14 października. Serial najpierw zadebiutuje w serwisie Polsat Box Go, a potem trafi na antenę Polsatu – tu data nie jest jeszcze znana.

Źródło: granice.pl

ZOBACZ TEŻ  Ktoś z nas kłamie – zwiastun 2. sezonu młodzieżowego kryminału

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.