w

Polityka Vegi jako serial w Canal+!

8b72519661cead1be6e02b9bb5c5c9d4 758x505
canal+

Polityka Patryka Vegi to jeden z najgłośniejszych kinowych tytułów tego roku. Przed ekranami zgromadził niemal 2 miliony widzów, stając się jednym z najchętniej oglądanych filmów roku.  21 i 22 grudnia widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć rozszerzoną, serialową wersję.

W serialu bezkompromisowy polski reżyser bierze na warsztat rodzimą scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Polityka odpowiada na te pytania. To opowieść o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Od dawna miałem przekonanie, że polityka jest jedynym światem brudniejszym od showbiznesu – każdy, kto wchodzi w ten świat przynajmniej na kilka lat, nieuchronnie zostaje socjopatą, bo w tym fachu trudno pozostać normalnym, kiedy codziennie okłamuje się ludzi – mówi Patryk Vega.

Na potrzeby serialu nakręciliśmy wiele scen, które nie znalazły się w filmie, niektóre wątki zostały znacznie rozbudowane. Zawsze mam poczucie, że format kinowy nakłada na mnie swego rodzaju kaganiec, natomiast serial daje znacznie szersze możliwości wypowiadania się – zaznacza reżyser.

Każdy powinien zobaczyć ten serial – nie było dotąd produkcji, która jest tak wiernym odbiciem rzeczywistości. Polityka jest pewną diagnozą momentu, w którym znajdujemy się tu i teraz. Gdy o ważnych rzeczach mówimy w sposób skondensowany, można zobaczyć, w jakim społeczeństwie funkcjonujemy, a jako że ta rzeczywistość dotyczy wszystkich Polaków – każdy, niezależnie od swoich poglądów powinien to zobaczyć – kwituje reżyser.

Serial Polityka zostanie wyemitowany na antenie CANAL+ w dniach 21-22 grudnia o godz. 21:00.

Źródło: news prasowy za Canal+

Justyna Macugowska

Autor: Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

serial hbo outsider 1 1000 150x150

Outsider – serial na podstawie powieści Kinga już w styczniu w HBO!

5f1831a24dd29abf735a43c45bffe160 150x150

Mały zgon – nowy serial od Canal+ na pierwszym teaserze!