Playlista – zobacz zwiastun serialu Netflix o założycielu Spotify

}

Data: 14 września 2022

a

Kategorie: Newsy

Netflix opublikował zwiastun fabularyzowanego miniserialu Playlista opowiadającego o Danielu Eku, założycielu usługi Spotify. Chętni do zapoznania się z kulisami powstawania tego popularnego szwedzkiego serwisu?

W okresie szczytowej popularności piractwa ważni zawodnicy z branży muzycznej próbują zmienić kierunek, w którym zmierza ten przemysł. Serial opowiada o młodym szwedzkim przedsiębiorcy Danielu Eku i jego wspólnikach, którzy zrewolucjonizowali branżę, oferując całemu światu bezpłatny, legalny dostęp do muzyki przesyłanej strumieniowo.

Playlista składa się z sześciu 45-minutowych odcinków. Scenariusz do serialu powstał na podstawie książki Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda pt. Spotify Untold. Napisał go Christian Spurrier. Za kamerą stanął zaś Per-Olav Sørensen. W rolach głównych występują Edvin Endre, Ulf Stenberg, Gizem Erdogan, Joel Lützow, Christian Hillborg i Janice Kamya Kavander.

Premiera serialu 13 października.

Źródło: Netflix

ZOBACZ TEŻ  Wieści z Kattegat, czyli co zobaczymy w 5. sezonie „Wikingów”?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.