w

Piekło Dantego w serialu aktorskim?

pieklo dantego boticceli

Piekło to najbardziej znana część poematu Boska komedia włoskiego poety Dante Alighieri. Od lat kusi ona twórców, bowiem ukazane w nim piekło jest epickie. Już w 2010 roku powstała gra Dante’s Inferno bazująca na kultowym poemacie. Teraz opowieść ta ma otrzymać aktorski serial.

Stacja Freeform przymierza się do produkcji serialu Dante’s Inferno, w którym główną bohaterką będzie 20-letnia Grace Dante. Wiedzie on ciężkie życie opiekując się niesfornym bratem i uzależnioną od narkotyków matką. Dla rodziny poświęciła własny czas i marzenia. Jednak pewnego dnia jej życie się zmienia. Nagle jej marzenia zaczynają się spełniać, a w życiu i w miłości odnosi same sukcesy. Początkowo Grace nie wie komu zawdzięcza te zmiany, ale szybko orientuje się, że za jej szczęściem stoi sam diabeł. Odważna dziewczyna wyrusza mu na spotkanie, jednak wcześniej musi przejść aż dziewięć kręgów piekła.

pieklo dantego boticceli

Scenariusz do serialu napiszą Nina Fiore i John Herrera. Jak na razie nie wiadomo jeszcze kto zagra główną rolę. Data nawet przybliżonej premiery również nie została jeszcze podana. Myślicie, że taki serial ma szansę na sukces?

Źródło: screenrant

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

the end of f**** world

The End of the F***ing World sezon 2. – zobaczcie pierwszy zwiastun i nowy plakat!

lodge 49 768x433

Lodge 49 – serial AMC kończy się po 2. sezonie!