Piąty sezon serialu Gomorra już od 20 listopada w HBO GO

}

Data: 29 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Piąty sezon Gomorry to niezwykle oczekiwany finał kultowego serialu Sky Original wyprodukowanego przez Cattleya, część ITV Studios, we współpracy z Beta Film. Epicki finał serialu będącego międzynarodowym fenomenem.

Aby opowiedzieć zakończenie, trzeba zacząć od początku, ale kiedy masz łzy w oczach i rozdarte serce, obrazy wydają się być zamazane, a wspomnienia mieszają się z emocjami. Zbudowaliśmy rodzinę, która dzieliła się pracą i życiem, i wzajemnie się wspierała. Pokochaliśmy Neapol i jego mieszkańców. Cierpimy, kiedy musimy go opuścić. Dojrzeliśmy, a nasze postacie dojrzały razem z nami – powiedział Marco D’Amore, który występuje w roli Cirio di Marzio i powraca również jako reżyser sześciu odcinków, po tym jak debiutował w tej roli w czwartym sezonie.

Ostatni sezon rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania. Gdy policja deptała mu po piętach, Genny został zmuszony do ukrycia się, sam, bez Azzury i małego Pietra. Teraz jego jedynym sojusznikiem jest ‘O Maestrale, tajemniczy mafiozo z Ponticelli. Wojna jest nieunikniona, a jego wrogowie zaciekli. Ale Genny stoi przed sensacyjnym odkryciem: Ciro Di Marzio żyje i obecnie przebywa na Łotwie. Odtąd nic już nie będzie takie samo.

gomorra s5 2 1000
fot. hbo go

Reżyser Claudio Cupellino powiedział: Widzieliśmy, jak Ciro i Genny dojrzewają, rozwijają się, nawet jeśli nie w tym samym tempie, i zmieniają się. Teraz w ostatnim sezonie jesteśmy świadkami ich starzenia się w świecie, który staje się dla nich coraz bardziej duszący. Sam musiałem się cofnąć myślami do ostatniego kadru z poprzedniego sezonu, w którym widzimy Genny’ego zamkniętego w bunkrze, patrzącego w kamerę. Właśnie od tego kadru zaczyna się nowy sezon.

Bazujący na pomyśle Robero Saviano i powieści o tym samym tytule serial Gomorra jest aktualnie najbardziej popularnym włoskim serialem na świecie. Niedawno The New York Times umieścił go na piątym miejscu wśród 30 najlepszych międzynarodowych seriali ostatniej dekady. Produkcja jest dystrybuowana na ponad 190 terytoriach i wszędzie jest doceniana przez publiczność i krytyków, zdobywając liczne nagrody i wnosząc istotny wkład w zredefiniowanie standardów włoskich seriali.

ZOBACZ TEŻ  Ukryty wymiar w formie serialu od Amazona!

Nowych dziesięć odcinków produkcji zostało nakręconych w Neapolu, Rzymie i Rydze. Scenarzystami piątego sezonu są Leonardo Fasoli i Maddalena Ravagli.

Premiera nowego sezonu serialu Gomorra odbędzie się w HBO GO 20 listopada 2021 roku. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa odcinki serialu, kolejne będą dodawane po dwa w każdą sobotę.

Źródło: informacja prasowa za HBO GO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.