Peaky Blinders – Tommy Shelby powraca w zwiastunie finałowego sezonu

}

Data: 3 stycznia 2022

a

Kategorie: Newsy

Stacja BBC opublikowała zwiastun 6. sezonu serialu Peaky Blinders. Ten brytyjski dramat dobiega końca, lecz nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z bohaterami. Całość zwieńczona ma być pełnometrażowym filmem, którego produkcja rozpocznie się w 2023 roku.

Twórcą Peaky Blinders jest Steven Knight. Akcja tego kryminalnego serialu toczy się na ulicach Birmingham. Główny bohater to Tommy Shelby, który należy do wpływowej gangsterskiej rodziny. Śledzimy jego ewolucję, jak z władcy półświatka staje się prawowitym biznesmenem i członkiem parlamentu.

Pod koniec piątej serii świat pogrążył się w chaosie z powodu finansowego krachu do jakiego doszło w 1929 roku. Wtedy to do posła Tommy’ego przychodzi charyzmatyczny polityk, mający śmiałą wizję Wielkiej Brytanii. Od reakcji Tommy’ego na propozycje zależeć będzie nie tylko przyszłość jego rodziny, ale i całego narodu brytyjskiego.

W głównej roli powraca Cillian Murphy. W obsadzie są także Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Finn Cole, Anya Taylor-Joy i Brian Gleeson. Z nowych twarzy zobaczymy Jamesa Frecheville, Conrada Khana i Amber Anderson. Reżyserem finałowego sezonu został Anthony Byrne.

Data premiery finałowego sezonu Peaky Blinders nie została jeszcze podana.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Woke – komediowy serial Hulu z przedłużeniem na 2. sezon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.